Sağlıklı Yaşam

Yüksek Tansiyonu Düşüren En Etkili 6 Yiyecek

Yüksek tansiyon hastalığı uygun şekilde tedavi edilmezse böbrek yetmezliğine,kalp krizine ,felce yol açabilecek bir hastalıktır. Yüksek tansiyon ilaçlar ile kontrol altına alınabilir. Bunun yanı sıra şaşırtıcı derecede etkili doğal tedavi yöntemleri de vardır.

 

Yüksek tansiyonu düşüren en etkili 6 yiyecek

1-Limon

Limonlar vücuttaki serbest radikallerin olumsuz etkilerini etkisiz hale getirmek için aşırı miktarda C vitamini ve antioksidan içerir. Limonlar kan damarlarını esnek ve yumuşak tutma kabiliyetine sahiptir.Buda yüksek tansiyonun düşmesine sebep olur.

 

2-Karpuz çekirdekleri
Karpuz çekirdekleri içerinde kan kılcal damarlarını genişletmeye ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirmeye yardımcı olan Cucurbocitrin içerir. Karpuz çekirdeklerini kurutup,robottan geçirip toz haline getirerek tüketirseniz daha etkili sonuç alırsınız.

 

3-Sarımsak
Sarımsak yüksek tansiyonu düşüreceği gibi kötü kolesterol seviyelerini de düşürür.Sarımsak nitrik oksit ve hidrojen sülfür üretimini uyararak yüksek tansiyonun kontrol edilmesine yardımcı olur.

 

4-Muz
Muzlar sodyumun vücut üzerindeki etkisini azaltan yüksek potasyum içeriğine sahiptir.

 

5-Kereviz
Kereviz yüksek kan basıncını düşüren önemli miktarda fitokimyasal 3-N bütilfalit içerir.Atardamarlarınızdaki kasları gevşeterek kan akışına yardımcı olacak daha fazla alan yaratır.

 

6-Hindistan cevizi suyu
Hindistan cevizi suyu kan basıncının düşmesine yardımcı olan potasyum,Magnezyum ve C vitamini bakımından çok zengindir.

Leave a Comment