Sağlıklı Yaşam

Yeşil Sebzelerin Mucizeleri

Şifa kaynağı, hastalıklardan koruyan ve bizi güçlü tutan yeşil renkli sebzelerden, faydaları çok fazladır. Kilo vermede çok etkili bir unsurdur. Ayrıca folik asit, klorofil gibi mikro besin maddeleri, kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, çinko ve vitaminler gibi oldukça yararlı ve gerekli besin değerleri içerirler.

Kilo vermek istediğinizde sadece hayatımıza soktuğumuz yeşil besinleri sürekli tüketmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Günlük yaşamları koşturmaca ile geçen insanların neredeyse tümü hazır besinlere hazır gıdalara yöneliyorlar ne kadar sağlıksız olduğunu bildikleri halde bu şekilde hazır gıdalarla beslenmeye devam ediyorlar. Halbuki bunun yerine bol bol yeşil sebze tüketmenin sağlık açısından ne kadar yararlı olduğunu unutmamalıyız.

Yeşil sebzelerin mucizeleri

Kanı temizler
Kanseri önler
Kan dolaşıma yardımcı olur
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir
Bağırsakları güçlendirir
Enerjiyi ve ruh halini olumlu destekler.
Depresyondan kurtarır, sıkıntı ve stresi giderir.
Karaciğer, safre ve böbreğe iyi gelir ve onları korur.
Üst ve alt solunum yolları rahatsızlıklarında çok şifalıdır.

 

Özellikle sevmediklerinizi yemeyin, fakat mutlaka seveceğiniz bir çeşidini bulun ve yeşil sebzeleri haftada en az 2 kez tüketin. Çok faydasını göreceksiniz inanın. Doğa bize bu mucizeleri sunmuş, bize de faydalanmak düşer. Yalnız bozuk ve çürümüş ürünlerden kaçının. Taze taze pazardan alın, bolca yıkayın. Güzelce temizleyin, ayıklayın ve salataları çiğ, yemekleri pişirerek tüketin. Sebze demek sağlık demek unutmayın.

Leave a Comment