Pratik Bilgiler

Yatak Böceklerini Evinizden Uzaklaştırmanın Yolları

Uyandığınız da sürekli kaşınıyorsanız sebebi yatak böcekleri olabilir. Yatak böcekleri rahatlıkla görüp tespit edebileceğiniz canlılardan değildir. Daha da kötüsü hiç bir zaman göremeyeceğiniz şekilde saklanıp hiç beklemediğiniz bir anda ortaya çıkabilirler.

 

Çarşafın Altına Sabun Koymak

Çarşafın altına koyduğunuz sabun sayesinde hem oda kokusu kullanmak zorunda kalmazsınız hemde yataktaki böceklerden kurtulabilirsiniz. Sabun sayesinde yatak böcekleri hem yatağınıza yuva yapamazlar hem de o ferah kokusu ile derin bir uyku çekmiş olursunuz.

Buhar
Buhar makinaları ile temizlik yapabilirsiniz.

Çift taraflı bant uygulayın
Yatak böceklerinin seyahat hattını bulun ve çift taraflı bant uygulayın. Böcekler bantlara yapışacaktır.

Kıyafetlerinizi yüksek ısıda kurutun
Giysilerinizi yeni almış olsanız bile onları kısa sürede yüksek ısıda yıkadığınızdan emin olun. Makinede zarar vereceğini düşünüyorsanız önce sıcak su ile ıslatıp makinede normal ısıda yıkayabilirsiniz. Yüksek ısı böceklerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Çamaşırlarınıza plastik torba geçirin
Kıyafetlerinizi yıkayıp ütüledikten sonra plastik bir torba geçirebilirsiniz. Bu çözüm yatak böceklerinin girmesini önleyecektir

Ev yapımı sirke kullanın
Sirke, böceğin sinir sistemine zarar veren asetik bir asit içerir, böylece yatak böceklerini öldürmek için sprey yapmak için kullanabilirsiniz. Boş bir sprey şişesini beyaz sirke ile doldurun ve doğrudan böceklere püskürtün.

Acı biber, kekik ve zencefili karıştırın
Yapabileceğiniz başka bir sprey, baharat rafınızda bulunabilecek çeşitli baharatlar olabilir. Acı biber, kekik ve zencefille suyu karıştırın, bir sprey şişesine koyun ve etkilenen bölgeleri hedefleyin. Kekik, acı biber ve zencefilin baharatları güçlü kokusu ile yatak böceklerini engelleyecektir.

Leave a Comment