Doğal Tedaviler

Yağ Yakan Kahve Nasıl Hazırlanır?

Kahve içtiğimizde hem enerjimiz yükselir hem de bilincimiz aydınlanır ama bunun yanı sıra artık kahve içerek yağ yakımınızı hızlandırıp daha hızlı kilo vereceksiniz. Üç malzeme ile hazırlayabileceğiniz bu kahvenin malzemeleri kahve, süt ve tarçındır. Bu malzemelerle hazırlayacağınız kahve sayesinde hızlı bir şekilde kilo kaybına başlayacaksınız.

 

Kahvenin zayıflamaya faydaları
İştah kesmeye yardım eder, abur cubur veya fazla yeme isteğini keser. İdrar söktürücü olan kahve bol su ile birlikte tüketildiğinde vücuttaki toksinlerin atılmasına yardım eder. Kan dolaşımını güçlendirip yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırmaya da yardım eder. Uyarıcı etkisiyle diyet sırasında olabilecek baş ağrısı veya halsizliği önler.

 

Sütün zayıflamaya faydaları
Vücutta yağ yakımı için üç temel şart vardır: kan şekeri dengesi, yeterli miktarda protein almak, yeterli miktarda kalsiyum almaktır. Süt hem bu şartları yerine getiriyor hem de kişinin sağlıkla kilo vermesini sağlıyor.

 

Tarçının zayıflamaya faydaları
Tarçın hem kan şekerini dengeler hem de kişinin tatlı ve aşırı yeme isteğini önler. Tokluk hissi de vereceği için sürekli yemek yeme isteğiniz ortadan kaybolacaktır.

 

Yağ yakıcı kahve nasıl yapılır?

Malzemeler
1 su bardağı süt
1 adet çubuk tarçın
1 tatlı kaşığı gold veya klasik kahve

Hazırlanışı
Yağ yakıcı kahve için kullanacağımız sütü mutlaka geceden hazırlıyoruz, buna dikkat etmelisiniz. Geceden sütü ve çubuk tarçını küçük bir tencereye alıp kısık ateşte kaynatıyoruz. Bunu yapmamızın amacı, tarçının özlerini iyice süte bırakmasını sağlamaktır. Süt bir taşım kaynadıktan sonra ocaktan indiriyoruz ve sabaha kadar içinde tarçını da bırakıp bekletiyoruz.

Leave a Comment