Doğal Tedaviler Sağlıklı Yaşam

Uyurken Zayıflatacak Şok Tedavi

Kilo vermek için yaptığımız diyet ve sporların yanı sıra uyurken bile  yağ yakımı için vücudumuzu hazırladığımızda uykudayken kilo vermeye devam edebilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bazı çaylar sayesinde gece boyunca metabolizmanızın çalışmasını ve kaliteli bir uyku uyumanızı sağlayacak. Kaliteli bir uyku aldığınızda metabolizmanızda düzgün çalıştığı için yağ yakımını vücudunuz daha kolay yapacaktır.

Gece yatmadan önce kilo vermek için içebileceğiniz tarifler:

Süt
Süt ister sıcak ister soğuk olsun, yatmadan önce içebileceğiniz en mükemmel içeceklerden biridir. Uykunuzu olumlu yönde etkileyen triptofan ve kalsiyum açısından zengin olan süt size yüksek miktarda protein sağlıyor. Vücudunuz kas kaybını önlemek için bu süt proteinini yavaş yavaş emiyor. Yani sütten aldığınız protein ne kadar fazla olursa o kadar az kas kaybınız oluyor.

 

Üzüm suyu
Eğer birkaç kilo vermek istiyorsanız üzüm suyu gerçekten faydasını göreceğiniz bir gece içeceği. Yatmadan önce içilen bir küçük bardak üzüm suyu yağ yakma sürecine hız katıyor. Dışardan alabileceğiniz üzüm sularında şeker ilavesi olabileceği için mutlaka kendiniz yapmalısınız.

 

Papatya Çayı
Uykunuzu alamadığınızda bağışıklığınız zayıflar ve hastalıklara daha yatkın hale gelirsiniz. Aynı zamanda aşırı kilo alma riskiniz de artar. İşte papatya çayı tam da burada devreye girerek vücudunuzda kas gevşetici görevi gören glisin seviyesini artıyor. Bu da rahatlamanızı ve uykuya dalmanızı kolaylaştırıyor. Bu sayede daha derin ve dinlendirici bir uyku çekmiş oluyorsunuz.

 

Soya Sütü
Soya sütü kanınızdaki stres hormonu olan kortizolün konsantrasyonunu azaltan ve bir aminoasit olan triptofan ile dolu. Dolayısıyla soya sütü içtiğinizde yüksek olan kortizol seviyeniz azalıyor. Özellikle göbek bölgenizdeki yağ miktarını artırabilen kortizol azaldığında da vücudunuzda bölgesel yağlanma oluşma riski azalmış oluyor. Soya sütünün bitkisel proteinler açısından zengin olması da kilo vermenizi destekleyecektir.

Leave a Comment