Sağlıklı Yaşam

Uyurken Yağ Yakmanızı Sağlayan 5 Detoks İçecek

Uyurken vücudumuzun da uyuduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gece boyunca vücudumuz çalışmaktadır. Gece boyunca vücudunuz çalışırken yağ yakmanızı sağlayacak desteği sağlarsanız hem sağlığınıza kavuşmuş hem de sağlıklı bir şekilde kalıcı kilo vermiş olursunuz.

Uyurken Yağ Yakan İçecekler
Papatya Çayı
Daha etkin bir şekilde uykuya dalmanın yanı sıra, papatya ile kilo verebilir ve sağlıklı kalabilirsiniz.Antioksidanları, mide iltihabını azaltmaya ve yiyecekleri daha hızlı işlemeye yardımcı olur.

Limonlu Su
Bir çok uzman sabah alınmasını tavsiye etse de, gece daha etkilidir. Kortizol hormonu, limonun sahip olduğu özellikte C vitamini ile kontrol edilir, bu şekilde yağ karnın içinde birikmez. Ek olarak bu içecek kan ve karaciğeri temizlemeye yardımcı olur.

Tarçın Çayı
Tarçın rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Aynı zamanda yağların atardamarlarda oksitlenmesini ve birikmesini önleyen antioksidanlara sahiptir. Tarçınlı çay içmek kandaki kötü kolesterol seviyelerini kontrol etmenize yardımcı olur ve sindirimi hızlandırır. Gaz ve şişkinliği giderir.

Naneli Su
Bu içecek aroması sayesinde çok lezzetlidir. Nane, sindirim sisteminin iltihabını azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca açlığı önleme etkisine sahiptir. Yani daha hızlı doygunluk hissi oluşmasına yardımcı olur. Uykudan önce içtiğinizde de vücudun sindirim sistemini rahatlatır ve verimlilik kazandırır.

Limonlu Zencefilli Su
Zencefil mükemmel bir sindirim yardımcısı ve antienflamatuardır. Vücuttaki kötü yağlarla savaşmaya yardımcı olmasının yanı sıra işlenmiş gıdalardaki toksinleri de ortadan kaldırır ve hepsinden önemlisi selülitle savaşmak için mükemmel bir etkendir.

Leave a Comment