Şifalı Bitkiler

Uyumanıza Yardımcı Olacak Çaylar

Bazı günler yorgun düşüyor ve uyuyamıyorsanız, bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Size yardımcı olacak ve uykuya kolay dalmanıza sağlayacak çayları sizler için toparladık. Bu çayları yatmadan en az bir saat önce tüketmeniz daha çok işe yarayacaktır. İşte uyumanıza yardımcı olacak çaylar;

Kedi otu çayı
Kedi otu, uykusuzluğu tedavi etmeye yardımcı olan en önemli bitkilerden bir tanesidir. Bu bitkinin sinir sistemi hücrelerini düzenleyerek anksiyete seviyesini azaltan rahatlatıcı etkileri vardır.

Sarı kantaron çayı
Doğal bir sakinleştirici etkisi vardır. Bu yüzden kantaron çayı antidepresan ve yatıştırıcı olarak kullanılabilir.

Papatya çayı
Papatya çayı hem hafifliğiyle hem de hoş kokusuyla sinir sistemine iyi gelir vetüketen kişiyi stresten uzak tutar. Papatyanın sakinleştiriciliğinin yanında, başka birçok faydası daha bulunuyor.

Çarkıfelek çayı
Çarkıfelek çiçeği flavonoidler ve alkaloitler bakımından zengindir. Bir yandan sinirlerinizi gevşetirken, diğer yandan da kas elastikiyetinin düzenlenmesine yardımcı olur. Bu çayı içmek yerine aromaterapi olarak da kullanabilirsiniz.

Limon otu çayı
Limon otu çayı, anksiyete ile ilişkili problemlerle mücadelede en etkili bitkilerden bir tanesidir. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayan limon otu çayını son öğününüzden sonra bir bardak içebilirsiniz.

Leave a Comment