Pratik Bilgiler

Uyku Pozisyonunuz İlişkinizi Anlatıyor!

Uyku pozisyonunuz ilişkiniz hakkında ipuçları veriyor. Uzmanlar tarafından araştırılan ve ortaya konulan sonuçlar sizleri hayrete düşürebilir.

1 – Sırt Sırta
Eğer ki çiftler sırt sırta dönüp uyuyorlar ise bu ilişkinin oturduğunun göstergesidir. Çiftler birbirlerini çok iyi tanıyor ve tam anlamıyla ilişkilerine güven hakimdir. Çiftler birbirlerinin uyku alışkanlıkları hakkında son derece bilgi sahibidirler. İlişkinizde genel olarak bu şekilde uyuyorsanız birbirinize uzaklığınızın bir önemi yoktur.

2 – Kaşık pozisyonu
Bu pozisyonda uyumayı tercih eden çiftler mutlu ve birbirlerinden ayrı kalamayan çiftlerdir. Birbirlerine sevgilerini göstermekten keyif alırlar ve fiziksel olarak sürekli yakın olmak isterler.

3 – Yastık sohbeti
Yatakta yüz yüze birbirlerine bakarak yatan çiftler birbirlerine çok iyi sırdaştırlar. Samimiyet çok önemlidir. Yüz yüze sohbet etmekten ve yatarken dertleşmekten çok hoşlanırlar.

4 – Romantik
Erkeğin sırt üstü yatıp, kadının da erkeğin omzuna yaslandığı bu pozisyon, biraz kadını erkeğin himayesine sığınır gibi yansıtır. Bu pozisyon, genelde yeni çiftlerin tercihidir. Sıcakkanlı, ama biraz utangaçlığı ele verir. Omza yaslanan taraf için kalp sesini duymak rahatlatıcıdır.

5 – Sarmaşık
Uzmanlar bu pozisyonun güçlü arzu ve şehvet içerdiği konusunda hemfikir. Çiftler ilişkinin ilk zamanlarında beraber uykuya dalarken veya samimiyet anlarının ardından bu şekilde uyurlar. Sarmaşdolaş uyumak güçlü cinsel arzuların göstergesidir, ama aynı zamanda bazı uzmanlara göre her zaman bu şekilde uyuyan çiftler arasında kıskançlık problemleri de yaşanıyor olabilir.

6 – Ferah ve indirgenmiş
Bu iyi bir pozisyon değil, çünkü uzmanlara göre çoğunluk alanı kaplayan kişi partnerine karşı duygusal yakınlık duymuyor demektir. Bu pozisyon ayrıca ilişkinin iyi bir noktada olmadığına işaret eder. Çünkü küçük alanda uyuyan kişinin kendine güveni düşükken, ve diğer kişi hala ilişkinin iyi gittiğine inanıyor olabilir.

7 – Sırt sırta, dokunarak
Bu pozisyonda uyuyan çiftler genelde kişisel alana saygı duyuyor ama aynı zamanda teması korumak istiyor. Bu çiftler birbirinden dinamik, farklı ve her iki kişi de bağımsız olarak yaşamlarına devam ederken sağlıklı ve düzenli bir ilişki içinde. Uzmanlara göre bu pozisyon kişilerin sürekli birbirinin varlığına ihtiyaç duymadıklarını ve birbirlerine güven duyduklarını gösteriyor.

8 -Yüz yüze, dokunmadan
Bu pozisyon partnerinizi görmek veya samimiyet istediğinize işaret eder. Her iki kişi de özele saygı duyarken mesafe almak yerine bağlantıda kalmayı tercih ediyor. Genelde bu tür çiftler günlük problemlerini daha rahat çözerler.

9 – Herkes kendi alanında, ama bacaklar temasta
Bu pozisyon kişiler arasında sevgiye işaret eder, ama aynı zamanda ilişkide biraz daha ilgi alakaya ihtiyaç vardır. Uzmanlara göre bu aşk, tutku ve ilişki farklılıklarının kombinasyonudur. Bacaklar birbirine temaslı şekilde uyumak partnerinize ve ilişkinize duyduğunuz güvene işaret eder.

Leave a Comment