Sağlıklı Yaşam

Tarçınlı Sütün Faydaları Nelerdir?

Göbek çevresindeki fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız Tarçınlı süt içerek kilolalarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Her ikisi de ayrı ayrı pek faydalı olan süt ve tarçın güçlerini birleştirdiğinde metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlıyor ve yağ yakımını hızlandırıyor. Sütte bulunan protein metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakımını kolaylaştırma özelliğine sahiptir.

Tarçın ise  tok tutma ve tatlı krizlerini bastırmada çok başarılıyken diğer yandan vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor, sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlıyor. Ayrıca şişkinliğe ve hazımsızlığa neden olan bakterilerle de savaşan tarçın şişkinlik problemlerini de ortadan kaldırıyor.

Tek faydası kilo vermek olmayan tarçınlı süt ile üst solunum yolu hastalıklarında da iyileşme gözleyebilirsiniz. Hatta kan şekeri ve tansiyon hastalarının da mutlaka tüketmesini tavsiye ederiz.

Nasıl Hazırlamalı ve Nasıl Tüketmeliyiz?

Önce sütü ısıtın. Süt ısındıktan sonra bir bardağa alın ve üzerine tarçını ekleyerek iyice karıştırın.
İkindide ara öğün olarak ve gece yatmadan önce bu karışımdan birer bardak için. Gece yatmadan önce içmeniz uyurken bile yağ yakmanızı sağlayabilir. Günde 2 kez içebileceğiniz tarçınlı sütü düzenli olarak tükettiğiniz takdirde ayda 4 kilo verebilirsiniz.

Tabi tarçınlı sütün zayıflamaya katkıda bulunması için başka tatlı tüketmemeniz, meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeniz ve özellikle akşam 8’den sonra hiçbir şey yememeniz gerekiyor.

Leave a Comment