Pratik Bilgiler

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Özellikle yaz aylarında açık renkli olan spor ayakkabılarınız için spor ayakkabı nasıl temizlenir sorusunu sorabilirsiniz. Aşağıda verilen püf noktalar üzerinden, spor ayakkabılarınızın nasıl temizleneceğini öğrenebilirsiniz.
Ayakkabınızı temizlerken hem en iyi şekilde temizlenmesini hem de kısa sürede temizlenmesini isteyeceksiniz. Bunun için spor ayakkabı nasıl temizlenir sorusunu sorabilirsiniz. Bu sorunun cevaplanması sonrasında, açık renkte olan spor ayakkabılarının kısa sürede tahmin ettiğinizden çok daha iyi şekilde temizleneceğini göreceksiniz.

Diş Fırçası Kullanın;
Spor ayakkabı temizliğinde en iyi temizliğin olması için kullanacağınız ürünler arasında diş fırçası yer alıyor. Bu sayede en küçük alanlara dahi girebilme imkanı bulursunuz. Direkt olarak diş fırçası ile ayakkabınızı kuru iken fırçalayarak, durulmasını yapabilirsiniz. Ayakkabınızın ilk günkü gibi temiz olarak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Temizlik Ürünleri;
Özellikle kumaşlar için üretilmiş olan temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede beyazlığın oluşması söz konusu olacaktır. Bunu bilerek hareket etmeniz durumunda, sorun yaşamadan kısa süre içinde ayakkabılarınızın beyazladığını göreceksiniz.

Silgi Kullanın;
Eğer spor ayakkabınızın taban kısmındaki beyaz alanın temizlenmesini istiyorsanız, silgi kullanabilirsiniz. Silgi direkt olarak o beyaz alanların yenilenmesini sağlıyor. Spor ayakkabı temizliği için kullanabilecek önemli araçlardan. Bu sebeple mutlaka silgi kullanarak ayakkabınızın temizliğini en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Spor Ayakkabıları Makinede Yıkamak;
Ayakkabılarınızı alırken, makinede yıkanıp yıkanamayacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu durumda eğer makinede yıkanması uygun değil ise; mutlaka elde yıkamaya dikkat etmelisiniz. Ayakkabınızın zarar görmemesi açısından, spor ayakkabının makinede yıkanması uygun olmayabilir. Bunu bilmeniz durumunda, yukarıda verilen yöntemler ile ayakkabının yıkanmasını sağlayarak, kurumaya bırakmalısınız.

Leave a Comment