Doğal Tedaviler

Soğan Suyunun Faydalarına Çok Şaşıracaksınız!

Soğan suyunun öksürükten kansere kadar birçok derde deva olan soğan suyunu şimdiye kadar kullanmadıysanız çok şey kaybetmişsinizdir. Duyunca çok şaşıracak ve elinizin altındaki en sağlıklı şeyden yararlanmak için gitgide heyecanlanacaksınız.

1-Kansere Karşı Faydası Var
Kanserden sizi koruyacak ve doğal bir mide kanseri koruyucusu olarak kullanacaksınız. Sarımsak, pırasa, frenk soğanı ve arpacık soğanı gibi çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Hem var olan hücre yapısını koruyor hem de kanserli hücrelerin yayılmasını engelliyor.

2-Antioksidan Etkisiyle Şaşırtıyor
Antioksidan etkisiyle vücudunuzdan istenmeyenleri atan en doğal yöntemdir. Özellikle bağırsak kanserine karşı etkisi inanılmazdır. Karaciğer ve kolon kanserine karşı da etkili bir koruma sağlamaktadır.

3-Diyabete İyi Geliyor
Lifli besin grubunun en faydalıları arasında gösterilen soğan, hem tip 1 hem de tip 2 diyabet hastalarında glikoz seviyelerinin düşürülmesine yardımcıdır.

4-Solunum Yolu Hastalıklarına Faydaları
Astım hastaları için muhteşem bir sebzedir, soğan. Akciğerlerin sıkışmasını önleyici özellikleri bulunmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalarda bunları göz önüne sermektedir.

5-Öksürüğe Kesin Çözüm
Soğan suyu ve bal karışımını yapıp, 1 gece bekletin. Ardından her gün 2 kaşık çocuğunuza içirin. Daha ikinci gün öksürüğün kesildiğini fark edeceksiniz.

6-Anemiye Faydası
Demir anemisi tedavisinde de kullanılır. Bir orta boy soğanda 0.2 gram demir bulunur. Bu durumda günlük demir ihtiyacının %1’ine denk gelmektedir.

7-Tansiyon Hastalığına İyi Geliyor
Soğanda yer alan quercetin adlı maddenin tansiyon düşürdüğü yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır.

8-İdrar Söktürücüdür
Soğan ve soğan suyunun kuvvetli bir idrar sökücü olduğunu biliyoruz. Kanı temizler ve idrar ile istenmeyenleri dışarı atmaya yardımcı olur.

9-Sinek Isırıklarına İyi Gelir
Sinek ve böcek ısırıklarına oldukça iyi gelmektedir. Sinek ya da böcek ısırdığı zaman 1 adet soğanı kesip, suyunu parmak ucu ile ısırığın üzerine sürerseniz acı ve kaşıntının hemen geçtiğini fark edebilirsiniz.

Leave a Comment