Cilt Bakımı

Siyah Nokta İçin En Kolay Maskeler

Kirli hava koşulları, cildin yeterince temizlenmemesi, güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmak gibi nedenlerle de oluşabilmektedir.Pahalı maskelere ve güzellik merkezlerine çok fazla para harcamadan yüzünüzde kötü görüntülere neden olan siyah noktaları temizlemek için neler yapabiliriz?

1.Maske

Bir kaba iki yemek kaşığı maden suyu bir yemek kaşığı ve iki yemek kaşığı süt koyarak iyice karıştırın sonra yüzünüze özellikle burun ve çene bölgesine sürün daha sonra 5 dakika bekleyin. Ellerinizle küçük daireler çizerek yüzünüze masaj yaparak temizleyebilirsiniz.

2.Maske

Bir kaba bir yemek kaşığı kahverengi şeker iki yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı bal koyun iyice karıştırın sonra da yüzünüze sürün. 5 ile 10 dakika parmaklarınızla masaj yapın, kahverengi şekerin cildi soyma özelliği olduğu için ölü deriyi ve üzerindeki siyah noktaları alacaktır.

3.Maske

Bir adet aspirini toz haline getirin ve 1 tatlı kaşığı karbonat ilave edin. Bir kase içinde yaptığınız bu karışıma bir miktar su ekleyerek güzelce karıştırın ve kıvama gelmesini bekleyin. Kıvama geldikten sonra bu karışımı sivilce ve siyah nokta olan bölgelerinize sürün ve iki dakika kurumasını bekleyin. Yüzünüz bu sırada gerginleşecektir. Daha sonra yüzünüzü yıkarak temizleyin.

4.Maske

Yarım limonun suyu
1 çay kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı yoğurt
Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra temiz cildinize sürün. 15-20 dakika bekleyin ve hafif hareketlerle masaj yaparak yıkayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Leave a Comment