Pratik Bilgiler

Seyahat İçin Pratik Öneriler

Seyahate çıkarken yanınıza almanız gereken eşyalar için mutlaka liste yapmanızı öneriyoruz. Listeniz eşyaları unutmamanız için son derece önemlidir. Bütün eşyaları yanınıza almanıza gerek yok. Seyahat için pratik öneriler ile istediğiniz tatil planını oluşturabilirsiniz. Az eşya ile yetinmeniz gerekiyor. Bazı eşyaları gittiğiniz yerden de temin edebilirsiniz. Özellikle ağırlık yapan eşyalarınızı oradan da alabileceğiniz için, listeden çıkartabilirsiniz.

Tatil Bavulu Hazırlamak
Eğer gittiğiniz ülkelerdeki prizler farklıysa, mutlaka yanınıza farklı priz götürmelisiniz. Aynı zamanda gittiğiniz yerde internet kullanabilip, kullanamayacağınızı kontrol edin. Bununla birlikte telefonunuza eğer, update etmeniz gerekebilecek programlar olursa, önceden bu işlemi halletmeniz gerekmektedir.

Bavula eşyalarınızı yerleştirme işlemini dikkatli yapın. Seyahat için pratik öneriler arasında, hem hayati öneme sahip konulardan bir tanesi, valiz yerleştirmedir. Giysileriniz valizinizde az yer kaplamasını istiyorsanız, giyeceklerinizi mutlaka rulo halinde katlayın. Bu şekilde giysilerinizin daha az yer kapladığını göreceksiniz. Bununla beraber, çoraplarınız için, ayakkabılarınızın iç kısmı, mükemmel bir paketleme alanıdır. Aynı zamanda vakumlu paketlerden kullanmanız çok işinize yarayacaktır.

 

Akıllı Telefonlarla Seyahat İçin Pratik Öneriler
Yanınıza yol kitabı almayın. Yanınızda seyahat kitaplarını ağırlık etmek istemiyorsanız, mutlaka önceden kitapta önemli yerleri çekin. Bu şekilde telefonunuza kaydedilen görüntüler işinizi görecektir. Sizler de boş yere kitap taşımak zorunda kalmayacaksınız. Telefonunuza aynı zamanda aplikasyon indirebilirsiniz. Şehir haritası, taksi uygulaması vb.

Eğer kitap okumayı seviyorsanız ve tatilde kitap okumak istiyorum diyorsanız, o halde mutlaka kindle almanız gerekmektedir. Bu şekilde kindleye kitap yükleyerek yanınıza kitap almanıza gerek kalmayacak. Gideceğiniz ülkeye ait bir iki adet kelime öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

 

Bilgi Edinin
Gittiğiniz yerle ilgili bilgi edinmeniz işinize yarayacaktır. Mutlaka seyahat sitelerine göz atın.
Eğer, gideceğiniz yer için uçak tercih etmek istiyorsanız, mutlak hafta arası uçuş yapın.
Hafta arası uçuşlar, diğer günlere göre çok daha uygun olmaktadır. Bu şekilde pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri bütçenize uygun seyahat uçuşları bulabilirsiniz.

Leave a Comment