Pratik Bilgiler

Scooter Nasıl Kullanılır?

Hem tasarruflu hem de çevrecidir. Doğa dostu olan motorunuz ile trafik sıkıntısı olmadan rahatlıkla seyahat özgürlüğünüz olacak. Güvenli bir sürüş için scooter nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları mutlaka incelemelisiniz.

Scooter kullanmadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu okuyun.

Motosikleti şarj ederken güç anahtarını kapalı konuma getirip, anahtarı çıkartın. Üreticinin talimatlarını takip ederek bataryanın şarj olmasını sağlayın.

Şarj ederken ilk olarak fişi prize takın. Daha sonra diğer ucu aküye bağlayın. Şarj dolduktan sonra, fişi önce araçtan daha sonra prizden çekin. Bu sıraya uymak şarj aletinizin uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Aracın batarya bağlantısını kontrol edip doğru bir şekilde yerleştirildiğinden emin olun.

Far ve sinyal lambalarını kontrol edin.

Bataryadaki enerjiyi korumak ve daha fazla mesafe gidebilmek için motosikleti manuel olarak hızlandırdıktan sonra motoru çalıştırın.

Aracı, sürüşe uygun bir şekilde kask, diz ve dirsek koruyucuları ve botları giyerek kullanın.

Motosikletinizin azmi hızı, sürücünün ağırlığına ve arazi koşullarına göre değişir. Elektrikli motosikletler için en uygun zeminler, asfalt ve engebesiz zeminlerdir. Yağmurlu, ıslak, engebeli ve çukurlu yüzeylerde kullanmak; atlama ve gösteri gibi aracın tasarımına uygun olmayan sürüş teknikleri aracın kullanım ömrünü kısaltır.

Sürüş güvenliği için aracın azami yük haddinden daha fazla yüklemeyin ya da iki kişi binmeyin.

Ciddi yaralanmalara sebep vermemek için frenleri fazla sıkmadan kullanın. Frenlerin sıkıldığında durabilmesi için ön ve arka fren ayarlarını düzenli olarak yapın. Balataların incelip incelmediğini kontrol edin.

Leave a Comment