Sağlıklı Yaşam

Sarımsak Çayı İle Sağlıklı Zayıflayın!

Bir çok kişinin kullanarak kolayca kilolarından kurtulduğu bu çay ile sizlerde kilolarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulurken aynı zamanda da sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.

Doğal antibiyotiktir
Metabolizmayı hızlandırır
Tokluk hissi verir
Evde hazırlandığı için zararı yoktur
Özellikle kış aylarında dinçlik hissi verir
Hastalıklara karşı korur
Böbrek sorunlarını yok eder
Bağırsak hareketlerini düzenler
Kabızlığı önler
Mide parazitlerini yok eder
Yemek sindirimini kolaylaştırır
Gripten korur
Sinüsleri açar
Enfeksiyonlara karşı direnci arttırır
Hızlı yağ yakar
Verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını sağlar

Özellikle mevsim geçişlerinde aldığınız kilolar için uyguladığınız zaman daha hızlı sonuç görebileceğiniz Sarımsak Çayı Diyeti ile forma girebilirsiniz. Günlük olarak ortalama 30 dakika ya da 40 dakika yürüyüş yaparsanız daha hızlı kilo verebilirsiniz. Sağlığınızı korumak ve fazla yağlarınızdan kurtulmak için doğal bir yöntem tercih etmiş olacaksınız. Seçiminizi hemen yapabilir ve hem diyete hem de Sarımsak Çayını tüketmeye başlayabilirsiniz. Bu çayı 2 hafta aralıksız olarak tükettikten sonra 1 hafta ara vermeli ve ardından dilerseniz devam etmelisiniz. Ayrıca özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için de kullanabilirsiniz. Sadece diyet için değil sağlık içinde kullanabileceğiniz Sarımsak Çayını sağlık problemi olmayan herkes gönül rahatlığı ile tüketebilir.

Sarımsak Çayı Diyeti Tarifi
Malzemeler

2 parça zencefil
4 diş sarımsak
1 limon suyu
Nasıl Yapılır?

Zencefillerinizi güzelce rendeleyin. Tabi ki zencefilin kabuğunu soymayı unutmuyoruz. Ardından 1 litre suyun içerisine koyun. Suyunuzun altını yakın ve kaynamaya bırakın. Suyunuz kaynadıktan hemen sonra içerisine sarımsaklarınızı ezip atın ve 1 adet limonun suyunu da sıkın. 3 dakika kadar kaynamaya devam etsin ve hemen ardından altını kapatıp soğumaya bırakın.
Çayımız biraz ılıdıktan sonra süzerek bir sürahiye alıyoruz. Her gün düzenli olarak ılık şekilde tüketiyoruz. Herhangi bir diyet yaparken bu çayı düzenli olarak kullanabilirsiniz. Eğer tansiyon düşüklüğü probleminiz varsa mutlaka limonu azaltın.
Yağ yakımını hızlandıran ve kalıcı kilo vermenizi sağlayan bu çay sayesinde istediğiniz kiloya kolayca inebilirsiniz.

Leave a Comment