Saç Bakımı

Salatalığın Saç İçin Faydaları

Taze sıkılmış meyve ve sebze suları gün boyu ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve mineralleri almanız için en iyi kaynaklardır. Salatalık suyu, zengin vitamin ve mineral içeriği ile bunlardan biridir. Kabuklarıyla birlikte 100 gram salatalık günlük alınması gereken C vitamininin %5’ini, kalsiyumun %2’sini, demirin %2’sini ve A vitamininin %2’sini karşılar. Daha konsantre olan salatalık suyuyla bu değerleri ikiye katlamanız mümkün.

1. Saç dökülmesini azaltır
Saç dökülmesini azaltmak için günlük olarak salatalık suyu içebilirsiniz. Alternatif olarak saçlarınızı şampuanlamadan bir saat önce saçlarınıza ve saç derinize salatalık suyu uygulayabilirsiniz. Saç uzaması ve saç diplerinin güçlenmesi için gerekli olan silisyum, fosfor, kalsiyum, sodyum ve sülfür salatalık suyunda bolca bulunur.

2. Saçlara doğal parlaklık kazandırır
Saçlarınızı yıkayıp şampuanladıktan sonra salatalık suyu ile durulamak ipeksi ve parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olabilir.

3. Saçlarınızı sağlıklı şekilde uzamasını sağlar
Silikon ve sülfür içeriği ile saç sağlığı açsından da oldukça faydalıdır. Potasyum, sodyum, kalsiyum ve fosfor gibi minerallerle saçların görünümünü geliştirir ve daha sağlıklı uzamasını sağlar.

Leave a Comment