Saç Bakımı

Sağlıksız ve Yağlı Saçlara Son!

Saç sorunları kadın erkek herkes için özgüven eksikliğine yol açar ve sağlıksız bir görünüm sağlar. Sağlıklı ve parlak saçlar için hepimiz milyonlarca para harcamış olabiliriz. Doğal olan bakımlar aslında hem zararsız hemde başarı oranları daha yüksektir.

Karanfil Bakımı
Kurumuş karanfille yapılan bu bakım, oldukça tesirli gürleştirme usullerinden bir tanesidir. Yapmanız gereken tek şey bir tutam kurumuş karanfili su ile kaynatmanız. Daha sonra ise karanfili süzerek elde edilen karışımı saçınıza yedirerek sürmeniz, 1 saat bekledikten sonra iyice durulamalısınız. Bu kürü haftada bir uygulayarak istediğiniz parlaklıkta ve gürlükte saçlara kavuşabilirsiniz.

Sarımsak Bakımı
Sarımsak sadece gıda olarak değil bir kür olarak da sunulabilir. Bildiğiniz üzere; kaşların da gürleşmesi için sarımsak kullanılmaktadır.

3 diş sarımsağı iyice vurmanız, kürü elde etmeniz için yeterli olacaktır. Sarımsağın ezilmiş halini saç diplerinize yedirerek 1 saat bekleyin ve ardından iyice yıkayın. Hem kırıkları önlemek için hem de saçlarınızın gürleşmesi için oldukça ideal bir usuldür.

Isırgan Otu Bakımı
Isırgan otu saç gürleştirme bakımından en tesirli usullerden bir tanesidir. Baktığımız zaman en çok kullanılan kürü de ısırgan otu ile birlikte sağlıyoruz. Suyu kaynattıktan sonra ısırgan otunu ilave edin ve 10 dakika kadar bekleyin, aynı çay gibi demlenmesini sağlayın ve ardından süzün.
Daha sonra ise o su ile saçlarınızı yıkayın, 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz ve haftada iki kere bu kürü uygulayabilirsiniz.

Leave a Comment