Saç Bakımı

Saçlarınızı Kestirmeden Önce Mutlaka Okumalısınız!

Kadınların saçlarını kestirmeleri çoğu zaman depresyon olarak yorumlanır. Ama asıl sebep her zaman bu değildir. Biz kadınlar saçlarıyla oynamayı ve arada bir değişiklik yapmayı severiz. Sizlerde kendinizi farklı hissetmek ya da kullanımı kolay bir saç modeli arayışına girmek için saçınızı kestirmek istiyorsanız öncesinde bilmeniz gereken konular var.

Yeni saç modeliniz kuaförün elinden yeni çıktığı için düzgün ve hoş bir görünüme sahip olur ama günlük kullanımda her zaman o model o şekilde durmayacak. Bu yüzden seçeceğiniz saç modeli, saç yapınıza ve yüz tipinize uygun olup olmadığını mutlaka kuaförünüze danışarak öğrenin ve kestirin.

1- Saç dalgaları daha dolgun görünecek
Eğer uzun saçlarınız varsa ve saçlarınıza dalga yapıyorsanız bu saçınızı daha çok ağırdır. Ağır saçlarınızdan kurtulup hafiflemek isterseniz saçınızı kısa kestirmeniz size büyük bir yükten kurtaracaktır. Üstelik yapacağınız saç dalgaları daha dolgun ve tok görünecektir.

2- Saç malzemeleriniz değişecek
Uzun saçlı iken kullandığınız kalın maşa ve saç fırçalarınız, saçınızı kestirdikten sonra işlevini azaltacaktır. Bu yüzden kalın saç maşası yerine ince maşa ve ince fırça kullanmayı tercih etmelisiniz.

3- Saça şekil vermek kolaylaşacak
Uzun saçlarınıza her gün ne şekil vereceğim diye düşünüyorsanız ve bu durumdan artık çok bunaldıysanız saçınızı kestirmenin vakti geldi demektir. Eğer yüzünüze yakışacağını düşünüyorsanız erkek saçı diye bilinen pixie model saç tipine dönüştürebilirsiniz. Böylelikle zamanlar alacak kurutma ve şekillendirme işlemlerinden kaçmış olursunuz.

4- Saç bakım ürünlerinde tasarruf
Şampuanınız ve saç bakım kremleriniz eminim hızla tükeniyordur. Uzun saçın bakımı beraberinde saç bakım ürünlerinin hızla tükenmesine sebep verir. Saçınızı kısa kestirdiğinizde saç bakım ürünlerinizin daha uzun sürede biteceğini de göreceksiniz.

5- Daha sık kuaföre gideceksiniz
Saçınızı kısa kestirmenin bir dezavantajı daha sık kuaföre gidecek olmanızdır. Hızla uzayan saçlarınız varsa uzama aşamasında kısa saç modelinizin sürekli bozulacağı için kuaförde düzenli olarak düzeltme yaptırmak durumunda kalacaksınız.

Leave a Comment