Saç Bakımı Sağlıklı Yaşam

Saç Dökülmesine 5 Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesi herkesin yaşadığı büyük bir sorundur. Günlük 100 tel dökülmesinin normal olduğu dermatologlar tarafından belirtilmektedir. Dökülen saç teli sayısı arttıysa ve saçların sağlıksızlaştığı ve yoğunluğunun azaldığı hissediliyorsa, o zaman dikkate alınması gereken bir saç dökülme problemi söz konusudur.

 

Genelde Saç Dökülmesinin Sebepleri;

 

Gebelik ve doğumlara bağlı dökülmeler
Ağır stres
Kozmetik ürünlerin yanlış kullanılması
Yüksek ateşli hastalıklar
İlaç kullanımı
Dengesiz ve yetersiz beslenme
Hormon sorunları
Mevsim geçişleri
Çok fazla fön kullanımı
Boya yada saç açıcı kullanmak

 

1.Bakım

Zeytinyağı Maskesi
5 yemek kaşığı zeyntinyağı
2 yumurta
Bone
Zeytinyağını ve yumurtayı birlikte çırpın ve saçınıza uygulayın.Zeytinyağı ve yumurta karışımını saçınıza uyguladıktan sonra bone veya streç yardımıyla iyice sarın.15 dakika saçınızı bu şekilde beklettikten sonra bol suyla durulayın.

 

2. Bakım

Çeyrek fincan elma sirkesi
Biberiye yaprakları, ısırgan dulavratotu kökü, mürver çiçekleri hepsinden toplam bir yemek kaşığı
Otları kaynayan suya atın ve yaklaşık 30 dakika bekleyin.Daha sonra elma sirkesini de kaynayan suya ilave edin ve karıştırın.Daha sonra saçlarınızı şampuanla yıkayınız.Oluşan karışımı da saçlarınıza bitene kadar uygulayın.

 

3.Bakım

Horozibiği çiçeği sıvısı saç derisinde ve saçlarda ve saçları durulamadan önce yaklaşık 1 saat öncesinde sıcak su ile masaj yapılarak uygulanmalıdır. Aktarlardan kolayca bulabilirsiniz. Saç dökülmesini engellemesine ilaveten, horozibiği  çiçeği saçlarınızın yumuşak ve parlak olmasını sağlar.

 

4.Bakım

Hindistancevizi sütü güçlendirici, besleyici ve saçları gençleştirici iyileştirici bir ilaçtır. Az hindistancevizi sütü ile saç derinize masaj yapın veya gece boyunca bekletin.. Bu işlem aynı zamanda saçınızın yumuşak ve parlak görünmesinde etkili olacaktır.

 

5.Bakım

Biberiye dalları saç dökülmesi tedavisinde kullanılmıştır. Bir tutam biberiye yapraklarını kısık ateşte 15 dakika kaynatın. Daha sonra biberiye suyunu süzdürün, ve her gün saçlarınızı durulamak için kullanın. Kalan biberiye suyu ise yaklaşık üç gün buzdolabında muhafaza edilebilir.

Leave a Comment