Doğal Tedaviler

Romatizma Ağrısına Bitkisel Çözümler

Romatizma tek bir hastalık olmamakla birlikte içinde birçok hastalığı barındıran genel bir tanımdır.  Kemik, kas ve eklemlerde şişlik, ağrı ve hareket sınırlamasına yol açan bazen iltihaplı bazen de iltihapsız ve tüm hayatımızı etkileyen ağrılı bir yaşam sürmemizi sağlayan ve sürekli ilaç kullanmak zorunda kaldığımız bir hastalık türüdür. Sizlere oluşan ağrılarınızı hafifletmek için bir yakı ve ağrı olmasını engellemek için bir çay tarifi paylaşıyorum;

Aomatizma Ağrı Giderici Yakı:

1 Yemek Kaşığı Dulavrat otu

1 tatlı kaşığı ısırgan otu

1 yemek kaşığı Kırmızı acı biber

1 tatlı kaşığı Karanfil

1 yemek kaşığı Zencefil

2 Yemek kaşığı Bal

Bal haricinde tüm bitkiler büyük bir havanda iyice dövülür, en son bal ilave edilir, tamamiyle özleşene kadar bir süre daha dövülür.

Elde edilen macun, uygulanacak eklem büyüklüğünde bir gazlı bez üzerine yayılır.Ağrılı eklem üzerine konularak sarılır, 1 saat boyunca bekletilir. 1 saat sonunda yakı çıkarılır, eklem sıcak suyla yıkanarak temizlenir.

Romatizma Ağrılarınızı Engellemek için Kuşburnu Çayı:

Hazır poşet çayların yerine aktardan alacağınız doğal kuşburnu çaylarını demleyip içmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için 5 su bardağı ılık suyu cam bir kaseye alın, içine havanda biraz ezdiğiniz kuşburnu tanelerini ekleyin ve 12 saat bekletin, Bu sürenin sonunda çayınız içilebilir kıvama gelecektir. İçine şeker ve benzeri tatlandırıcı eklemeden içmek kuş burnu çayının sağlık faydalarını arttıracaktır.

Sağlıklı ve Ağrısız günler dileriz…

Leave a Comment