Pratik Bilgiler

Perdelerinizi Beyazlatmanın Pratik Yolları

Perdeler evimizin dekorasyonunu tamamlamak için hepimizin kullandığı ama temizliği hep sıkınıtı olan aksesuarlardır. Makinadan çıktığında perdelerimizi bembeyaz görmek isteriz. Perdelerimizi suya basmadan kısa sürede temizlemek için bazı pratik bilgiler bulunmaktadır.

Sirke
Deterjan gözüne ekleyeceğiniz bir ölçü sirkeyle tül perdeleriniz bembeyaz olacaktır. Üstelik sadece beyaz olmakla da kalmıyor, aynı zamanda yumuşacık olacaktır.

Bulaşık makinası kapsülü
Perdeleriniz çok tozluysa ilk önce 30 derecede en kısa program ve en düşük devirde yıkayıp tozun arınmasını sağlayın. Ardından bulaşık makinası kapsülünü perdelerinizin arasına koyun. 40 derecede en fazla 600 devirde yıkayın. Islak şekilde asarak düzelmesini sağlayın. Bembeyaz perleriniz hazır.

Toz şeker
Yine aynı yöntemle tozlu perdeler için ön yıkama yapıp durulayın. Bu sefer çamaşır makinanızın deterjan gözüne 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 40 derecede yıkayın. Bu yöntemde bembeyaz perdelerinizin olmasını sağlayacak.

Beyaz sabun rendesi
Katı banyo sabunlarını rendenizin kalın kısmıyla rendeleyin. Perdelerinizin içine 1 yemek kaığı ekleyin. 40 derecede yıkarken yarım saat sonra makinanızı beklemeye alın, ardından devam etmesini sağlayın. Bembeyaz pedeleriniz mis kokularıyla odalarınızı süslemeye hazır.

Leave a Comment