Yemek Tarifleri

Patates Cipsi Nasıl Yapılır?

Hazır ve katkı maddeli ürünlerden bıkanlar birçok yiyecek ve atıştırmalığı kendi imkanlarıyla yapmaktadır. Mesela evde patates cipsi yapmak isteyenlerin çok pratik olan bu tarifi yapabilmeleri için çok iyi dilimleme yapan bir bıçağa ihtiyaçları vardır.

Cips yapabilmek için pazarda satılan  bıçak ve dilimleyicileri kullanarak kolayca patatesleri dilimleyebilirsiniz. Bunun için taze patates tercih ederseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. İyi bir dilimleyici alıp cips şeklinde dilimlediğiniz patatesleri yağlı kağıt serilmiş olan fırına sererek kızartabilirsiniz.

Siz de patates yemeği, patates salatası, haşlama patates ve patates kızartmasından sonra patates cinsini de evde kolayca yapabilirsiniz.

Soslu Patates Cipsi Yapımı
Evde sade olduğu gibi soslu patates cipsi de yapabilirsiniz. Bunun için istediğiniz baharatları patateslere dökerek fırına vermeniz yeterli olacaktır. Tatlı toz biber ya da kekik kullanarak cipsleri yapabilirsiniz.

Evde Patates Cipsi Yapmanın Avantajları
Patates kızartması seviyorsanız cips almak yerine fırında kızartarak yağsız bir yerde patatesleri pişirebilirsiniz. Bu şekilde daha az kaloriye sahip olan  bir patates kızartması yapmış olursunuz. Üstelik istediğiniz kalınlıkta kızartabileceğiniz patatesleri farklı sunumlarla da servis edebilirsiniz.

 

Leave a Comment