Pratik Bilgiler

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Birçok kişinin iyi bilmesi gereken konulardan olan parfüm kullanımı, kişinin kendi sağlığı ve çevresindekilerin sağlığı açısından büyük önem taşır.Parfüm çok sıkılınca daha kalıcı olur bilgisi tamamen yanlıştır. Teninize uygun bir parfüm seçmeye özen göstermelisiniz.

 

Vücut Temizliğine Dikkat Edilmeli
Parfüm sıkıp ter kokmak isteyen kimse yoktur. Ama doğru vücut temizliğini bilmeyen milyonlarca insan vardır. Koltuk altı bölgesinden yayılan kötü kokuların önüne geçmek için öncelikle bu kılların alınması, daha sonra da her gün roll-on sürerek ter kokusunun önlenmesi gerekir. Roll-onlar temiz ve kötü kokmayan cilde sürülmelidir. Aksi halde çok kötü kokuların yayılması söz konusu olacaktır.

 

Aşırı Parfüm Sıkmak Sizi İtici Yapar
Parfümün amacı hoş bir aromanın burunlara hafif biçimde gelmesidir. Çok fazla parfüm sıkılması durumunda bu etkinin azalması söz konusu olacaktır. Aşırı parfüm sıkmak, sizi çevrenizdekilerden uzaklaştırır. Özellikle ucuz parfüm kullanımında bu etki daha belirgindir. Kimse kesin bir parfüm kokusuyla insan içine çıkmak istemez.

 

Parfüm Sıkma Aşaması
Cildinize yakın olarak parfüm sıkmamalısınız.
Parfüm seçerken teninize uygun olan seçimleri yapmalısınız. Birine yakışan parfüm size yakışmayabilir. Bu yüzden doğru rengi bulurken kendi zevkinize de göz önüne almalısınız.
Sıcak havalarda deodorant kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Leave a Comment