Doğal Tedaviler Şifalı Bitkiler

Ödem Sökücü Şifalı Bitkiler

Gün içinde yeterli su içmediyseniz vücudunuz sistemindeki suyu depolar. Ödemin yetersiz su tüketimi dışındaki nedenleri tuz, hava değişimi, kadınların regli dönemleri  ve aşırı kilo bulunmaktadır. Hareketsiz bir hayat sürmek, ofiste saatlerce oturmak, spor ve yürüyüşten uzak olmak da ödemin en büyük nedenlerindendir.
Kayısı, ananas, salatalık, yaban mersini, maydanoz, süt (kefir, yoğurt), turp, yulaf, biberiye ve su kullanarak ödem oluşumunu engelleyebilirsiniz.Ödem atabilmek için her gün 2-3 litre su içmelisiniz.

Ödemin bazen ciddi sebepleri de olabilir;
Kalp yetmezliği
Karaciğer hastalıkları
Böbrek hastalıkları
Kortizon kullanımı
Meme Kanseri
Romatizma
Varisler

Ödem söktürücü doğal bitkiler;
Yeşil çay, adaçayı, ıhlamur, kantaron otu, anason, biberiye, rezene ve nane limon bulunur. Bu çaylar idrar söktürücü özellikleriyle ödem atımına yardımcı olur. Ödemi vücuttan atmak için bazı kürleri de (biberiye, ısırgan otu, kiraz sapı ve funda yaprağı) uygulayabilirsiniz. Maydanoz en meşhur ödem atıcılardan biridir.

 

Maydanoz kürü;
1 demet maydanoz ile 2 salatalık ve 1 orta boy havucun suyunu çıkartın ve karıştırın. Daha sonra içine 1 çay kaşığı taze zencefil rendesi ekleyin günde 1-2 defa tüketin.

Leave a Comment