Sağlıklı Yaşam

Odada 1 Kuru Soğan Bulundurmak Hangi Hastalığı Yok Ediyor!

Kuru soğanın hiç bilmediğiniz faydalı bir özelliğinden bahsetmek istiyoruz.Kuru soğanın diğer bir çok faydalı özelliğinin yanı sıra öyle bir faydası daha var ki eminin duyunca çok şaşıracaksınız.

Kuru soğanı odanızın bir köşesinde bulundurmanız eğer gripseniz grip hastalığınızın hemen geçmesini sağlıyor.Eğer grip olmasanız bile odanızın bir köşesinde kabukları ile birlikte soyulmamış şekilde kuru soğan bulundurursanız kesinlikle grip olmuyorsunuz.
Bu uygulama için hep anlatılan bir hikaye vardır.

1919 yılında dünyada 40 milyon kişi gripten öldüğünde bir doktor, bir çok çiftçiyi griple mücadelede yardım etmek amacı ile dolaşıyor. Bir çok çiftçi ve ailesi grip kapmıştır ve bir çoğu da maalesef ölmüştür. Doktor ziyaretlerine devam eder ve bir süpriz ile karşılaşır.

Ziyaret ettiği bir çiftçi ailesi son derece sağlıklıdır ve grip olmamıştır. Doktor onlara böyle olması için diğer köylülerden farklı ne yaptıklarını sorar. Çiftçinin verdiği cevap şudur:
Çiftçinin hanımı odaya(muhtemelen diğer odalara da tabak içinde 1 adet kabukları soyulmamış kuru soğan koyduğunu söyler.Doktor buna inanamaz ve soğanlardan bir tanesini alıp laboratuvarda incelemek için götürür.

Mikroskop altında soğanı incelediğinde ise soğanın içerisinde grip virüsüne rastlar.Soğan açıkça grip bakterisini emmiştir.Ve bu sayede aile sağlıklı kalmıştır.
Bu hikaye çok anlatılıp paylaşılmamaktadır ama denemenizi tavsiye ederim.

Leave a Comment