Pratik Bilgiler

Mutfak için Doğal Temizlik Yöntemleri

Evimizin en önemli ve en temiz olması gereken yeri tartışmasız mutfaktır. Ürünlerimizin hepsi çiğ yada pişmiş hali ile mutfakta bulunmaktadır.
Özellikle de bebek ve çocuk sahibi kişilerin bu kimyasallardan olabildiğince uzak durması gerekiyor. Savunma ve bağışıklık sistemi bizim kadar güçlü olmayan bebek ve çocuklara, bu kimyasallar çok ciddi zararlar verebilirler. Bu kimyasallar olmadan da mutfağınızı temiz tutabileceğiniz, böylece hem mutfağınızın temiz olmasını sağlayacak hem de sağlığınızı tehlikeye atmayacak mutfağı doğal yollarla temizleme önerileri paylaşacağız.

Bulaşık Makinesi Temizliği
Bulaşık makinesi içerisinde sürekli kirli bulaşıkların yıkanmasından dolayı zamanla kirlenir. Bulaşık makinenizi temizlemek ve parlatmak için yarım çay bardağı karbonatı ya da sirkeyi makinenizin deterjan gözüne koyun ve makinenizi boş bir şekilde çalıştırın. Makineniz pırıl pırıl olacaktır.

Mutfak Havlularınızdan Leke Çıkarma
Kirlenen mutfak havlularınızı içine limon tuzu ve limon atarak kaynattığınız suyun içerisine biraz karbonat ekleyerek 1-2 saat bekleyip, çıkarıp durulayın. Lekeler çıkmış olacaktır.

Evye Temizliği
Mutfak lavabosu, sürekli ıslak olduğu için kir tutmaya çok müsait bir yapıda olan ve mutfakta en hijyenik olması gereken bölümlerden birisidir. Karbonatı lavaboya dökün ve fırçalayın. Daha sonra su ile durulayın, doğal yollarla temizlik sonucu lavabonuz pırıl pırıl olacaktır.

Sebze ve Meyveler
Marketten pazardan aldığınız paketli ürünleri sebze ve meyveleri mutlaka silerek düzeli olarak yerleştirmelisiniz.

Leave a Comment