Pratik Bilgiler

Motosiklet Kullanmak İçin 8 Neden

Motosiklet kullanmak bir tutkudur. Bu işe başlayan kişiyi hiç bir şey motorundan ayıramaz. Motosiklet kullanmaya henüz başlamadıysanız ve acaba mı diye düşünüyorsanız aşağıdaki bilgileri mutlaka okumalısınız.

Garajınızda az yer kaplar
Çoğumuzun garajı olmayabilir, fakat bu hiçbir zaman olmayacağı anlamına gelmez. Oldu ki derme çatma bir garaj planladık kendimize ve alanı da bulduk, evimizin giriş katına kondurduk, emin olun motosiklete bindiğinize şükredeceksiniz. Çünkü garajı yapma nedeniniz olan motosiklet, boyutları sayesinde garajınızda çok az yer kaplayacak. Ve bu nedenle geniş bir çalışma alanı bulabileceksiniz.

 

Ekipmanlar size havalı bir görünüm katar
Kim ne derse desin, trafikte en çok dikkat çekenler tam koruma motosiklet sürenlerdir. Deri veya tekstil hiç fark etmez, motosiklet ekipmanlarının her biri bizi oldukça havalı gösterecektir.

 

Motosiklet farklılıktır
Herkes gibi, yüksek miktar para verip sıradan bir otomobil alabilirsiniz. Fakat bu fiyatın epey altında bir tutara alacağınız motosiklet sizi çok daha farklı kılacaktır.

 

Trafik sorunu yoktur
Kim akşam trafiğine takılıp evine saatlerce geç gitmek istesin ki? Üstelik sinirli bir halde. Motosiklet bu derdinize derman olacak. Otomobillerin arasından geçerken bunun bir oyun kadar zevkli olduğunu anlayacak ve doğru bir seçim yaptığınızı düşüneceksiniz.

 

Park sorunu yoktur
Motosiklet boyutları itibarıyla ufak bir araç olduğu için, park edemeyeceğiniz yer neredeyse yoktur. Kaldırımlar, köşe başları, balkon altları, kafe önleri… Hiçbiri mi yok? Cesur davranıp resimdekini yapmak mümkün. Bu yüzden bir motosiklet sürücüsünün evden çıkmadan önce asla aklına park sorunu gelmez. Sürüşünüzden başka bir şey düşündürmez motosiklet.

 

Gidebileceğiniz yerler yollarla sınırlı değildir
Ayaklarınız ile yürüyebileceğiniz neredeyse her yerden motosikletle de geçebilirsiniz. Bu, yol bitiminde siniriniz bozulmayacak ve yolunuza devam edebileceksiniz demek. Bu madde sadece doğada değil, şehirde de geçerlidir. Kaldırımlar, merdivenler, sokak araları, yürüme yolları… Tasnif etmesek de motosiklet bu imkanları sunabiliyor.

 

Size gezmeyi sevdirir
Motosiklet sürmek başlı başına büyük bir zevk olduğu için amacınız bir yere ulaşmak değil, yolda olmak haline gelir. Motosiklet sürücülerinin neden buluşup 50 km ötedeki bir yere çay içmeye gittiklerini, ancak motosiklet kullananlar anlayabilir.

 

Tasarrufludur

Motosiklet, diğer motorlu taşıtlara oranla oldukça az yakar. Benzin fiyatlarının Tsunami dalgaları misali devasa miktarlarda gezindiği ülkemizde motosiklet, bu özelliği sayesinde bir çok insanı kendine çeker. Alacağınız düşük bütçeli bir motosiklet ile cüzdanınıza bayram ettirebilirsiniz.

Leave a Comment