Şifalı Bitkiler

Meyan Kökünün Faydaları Nelerdir?

Meyan kökü belkide daha önce hiç ilgilenmediğimiz bir bitkidir. Ama Meyan kökü yıllardır dalak sağlığı, öksürükleri durdurmak, akciğerleri yatıştırmak, ateş düşürmek için ve bir detoks olarak kullanılmaktadır.

Böbreküstü Bezi Canlandırıcısı: Meyan kökü, stresle başa çıkmak için hormonları üreten böbrek bezleri için bir toniktir. Zayıf böbreküstü bezleri sürekli yorgunluk, depresyon en önemlisi kas zayıflıklarında, hazımsızlık, yetersiz besinlerin özümsemeleri ve konsantrasyon eksikliğiyle ilişkilidir. Böbreküstü bezlerinize ihtiyacı olan desteği sağlamanın bir yolu bir fincan kadar meyan kökü çayıdır.

Alerjiler, Astım, Saman Nezlesi, Meyan kökü, kortizon benzeri bir antialerjik değeri olan gliserizini yan etkileri olmaksızın içerir. Bir fincan meyan kökü çayı alerjik semptomları iyileştirebilir ve iltihaplanmayı düşürerek solunum yollarını rahatlatır.
Hafif bir balgam sökücüdür. Antik Yunanlılar meyan kökünü astımı tedavi etmek için kullanmışlardı.

Hazımsızlık: Meyan kökü hazımsızlık için alınabilecek tatlı, yatıştırıcı bir çaydır.

Mide Ülseri: Meyan kökü midede ki asit salgısını düşürmeye yardımcı olur ve mide çeperi için koruyucu bir mukus sağlar. Ülserler için iyi bilinen bir ilaçtır.

Leave a Comment