Pratik Bilgiler

Market Alışverişinizde Tasarruflu Olmanın Sırları

Hepimizin market alışverişlerinde hem çok zaman hem de çok para ayırdığımız önemli bir gerçektir. Hayatınızı kolaylaştıracak hatta tasarruf yapacağınız bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmak isteriz. İndirimde diye görüp aldığımız ve son kullanma tarihi ürünler etiketine aldanıp daha uygun fiyatlısı varken markasına gereksiz para ödediğimiz ürünler, rafların arasında kendimizi kaybedip sepete attığımız gereksiz abur cuburlar bunlar hem sağlımız için hem de bütçemiz için oldukça zararlıdır.

1 lira 5 lira derken etiketlere ödediğiniz gereksiz paralar sayesinde küçük küçük başlayan büyük yatırımlar yapabilirsiniz. Bunu başarmak sandığınız kadar da zor değil. Öncelikle mutlaka bzdolabanızın üstünde evde biten ürünleri yazabileceğiniz bir not kağıdınız olsun markete giderken elinize alıp alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz hatta bir çok marketin artık onlıne alışverişi mevcut markette zaman harcamadan alışverişinizi yapıp kolaylıkla evinize gelmesiniz sağlayabilirsiniz.

Gereksiz yere markalara para vermemek için de alışveriş yaparken ürünlerin markasından ziyade üreticilerine bakmanızı tavsiye ederim. Örneğin torku markalı süt 6 lira civarındayken migros markallı süt 3,25 TL ve biliyormusunuz migros süt ürünlerini panagro firmasına yani panagroyu araştırdığınızda torku olduğunu göreceksiniz yani torkuya yaptırıyor.

Bir çok market kendi markalı çaylarını doğuşa yaptırıyor ve fiyatları kıyasladığınızda aradaki farka inanamayacaksınız. Ayrıca migros tüm süt ürünlerini yani peynir, yoğurt gibi ürünleri tokuya yaptırıyor.

Migros markalı ton balığı aldığınızda üreticisine bakarsanız dardanel ve fiyat farkına inanamazsınız.Ürünleri alırken mutlaka markalarına değil üreticilerine bakmanızı ve gereksiz yere çok para harcamamanızı tavsiye ederiz.

Leave a Comment