Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kadın erkek herkes için saç bakımı çok önemlidir. Ama saçlarınız kuru ise hem çabuk kırılır hem de çok dökülür. Kolay taranan ve parlak görünen saçlara hepimiz sahip olmak isteriz.

Saçlarınız kuru ise bakımına daha da özen göstermelisiniz.Saçlarımız deniz, güneş, hava kirliliği, boya, maşa, fön vb. pek çok sebepten dolayı kuruyabilir ve saçlarımızın da ara ara kuruması oldukça anormaldir. Fakat bu deniz, fön, boya gibi tehlikeli etkenlerin kullanımı devam ettikçe, kuruyan ve çatal çatal olan yalnızca saç uçarı olmaz, aynı zamanda saç diplerimiz de kuruyarak kepeklenmeye neden olur. Böylece kırık ve taradıkça dökülen, birbirine girmiş saç uçlarımız ve kepekli saç derimiz olur.

Zeytinyağı kuru ve mat saçların ihtiyacı olan nemi kazandırır.
Kuru saçları doğru bir tarak yardımıyla ve nemliyken aşağıdan başlayarak yukarıya doğru yavaş yavaş taramaya dikkat edin.
Saçlarınızı yıkarken ılık su tercih etmeli en son soğuk suyla durulamalısınız.

Zeytinyağ Maskesi

Düşük ateşte, hafifçe ılıyan yağı ocaktan alın ve parmak uçlarınız yardımı ile saç diplerinize uygulayın. Kasenin dibinde kalan yağı da bitirmeden önce saç uçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı tepeden toplayıp, streç film ile sarın. Bone de kullanabilirsiniz. 2 saat bekletip yıkayabilirsiniz.

 

Yumurta Maskesi

Bir adet yumurta, 2 kaşık mayonezi iyice karıştırarak yine saç diplerine uygulayabilirsiniz. Protein açısından zengin yumurta ve mayonez maskesi düzenli olarak yapıldığında saçları canlandıracak ve doğal parlaklığına kavuşturacaktır.

Leave a Comment