Cilt Bakımı

Kuru Eller İçin Bakım Önerileri!

El bakımı hem erkek hemde bayanlar için çok önemlidir. Kuru ve çatlak eller özgüven eksikliğine bile yol açabilir. Çünkü insanlarla tokalaşmak bile istemezsiniz. Ellerimizi saklamak için sürekli yol ararız. Bakımlı görünen ve yumuşacık eller herkesin sahip olmak isteyeceği bir durumdur. Havaların soğuması ile birlikte ellerimizde çatlayıp kurumaya başladı ama sizinle paylaşacağımız ufak tüyolar ile bu durum artık sorun olmayacak.

Eldiven giyin!
Elleriniz ev işleri yaparken sürekli suyla temas halindeyse, plastik eldiven giymenizi şiddetle öneririz. Hem su hem de kimyasallar içeren deterjanlar ellerinize zarar vereceğinden, bir çift eldiven hayat kurtarıcı olacaktır.

Bol bol su tüketin!
Su tüketiminiz hem sağlığınız hem de cildiniz için çok önemli bir faktör! Bol bol su tüketmeniz gerektiğini söylemekten bıkmadık, bıkmayacağız. Eğer gün içinde hiç su içememekten şikayetçiyseniz, gözünüzün önüne bir şişe su koyun. Böylece her gördüğünüzde aklınıza gelecektir.

Ilık su tercih edin!
Ellerinizi ılık suyla yıkayın. Sıcak su, derinin üzerinde kalması gereken doğal yağlara da etki edecek ve ellerinizin kurumasına neden olacaktır. Ayrıca gereğinden fazla suyla temas da elleri kurutan bir neden olduğundan ellerini çok sık yıkamamaya dikkat edin.

Nemlendirici özellikli sabun kullanın!
Ellerinizi sık yıkamak, onları kurutmanıza neden olabilir. Bunu önlemek için, kullandığınız sabunun nemlendirici özellikli olmasına dikkat edin. Kimyasal maddelerin kullanıldığı sabunlar yerine doğal sabunları tercih edin.

El kremi sürün!
Kuruyan ellerin en büyük yardımcılarından biri el kremleridir. Piyasada her bütçeye ve cilt tipine uygun yüzlerce el kremi bulabilirsiniz.Eğer sürekli havalandırması doğal olmayan bir ortamdaysanız, örneğin iş yerleri gibi, ortamdaki kuru havadan etkilenmemesi için sürekli el kremi kullanmanız şart!

Leave a Comment