Şifalı Bitkiler

Kudret Narının İnanılmaz Faydaları

Kudret narı acı bir tadı olması sebebiyle çok tercih edilmese de faydalarını duyunca hem kendiniz hem de çocuklarınız için tüketmeye başlayacaksınız.

Mide hastalıklarına şifa
Mide hastalıklarını yaşayan kişilere kudret narının iyi geldiği bilinmekte… Ana vatanı Hindistan olan bu bitki genellikle o bölgelerde mide hastalıkları için ilaç olarak kullanılıyor. Mide hastalığına sahip olan kişilerin, zeytinyağı ile beraber günde bir kaşık tüketmelerinin oldukça şifa sağladığı belirtiliyor.

Kabızlığa birebir
Kudret narı genellikle kabız ve sindirim sistemi problemlerinde kullanılır. Kudret narı bitkisini yine zeytinyağı ile karıştırıp aç karnına tüketmek kabızlığı birkaç saat içerisinde geçirmeye yardımcı olacaktır.
Kanser hücrelerinin yayılmasını önlüyor
Hücre yenileyici etkisi bulunan kudret narının kanser hücrelerinin yayılmasını engellediği söyleniyor. Her gün aç karnına tüketilen kudret narının özellikle meme kanserine karşı koruyucu etkisi olduğu bilinmektedir.

Yanık tedavisi
Vücutta oluşan yanık ve küçük yaralara da kudret narının iyi geldiği bilinmektedir. Ancak yanıklarda kudret narını kullanabilmek için önceden cam bir kavanozda hazırlamış olmanız gerekir. Bir adet kudret narı meyvesinin çekirdeklerini çıkartın ve ezin. Lapa haline gelmiş olan kudret narını, bir cam kavanozun içerisine boşaltın. Cam kavanozun içerisine az bir miktar zeytinyağı ilave edin. Bu şekilde neredeyse 1 yıl kadar yanık ve yara tedavilerinde kullanabilirsiniz.

Gribi önler
Antibiyotik içeriğini bolca barındıran kudret narının özellikle soğuk algınlığına ve grip gibi enfeksiyonel hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

Kalp hastalıkları
Kudret narı kalp için iyi bir besindir. Kandaki kötü kolesterol düzeyini düşürür ve bu nedenle kalp krizi riskini azaltır. Ayrıca kan şekerini de düşürdüğü için kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Leave a Comment