Şifalı Bitkiler

Kemik Sağlığı İçin Kara Hindiba İçeceği

Bu bitkinin kökleri ve çiçekleri vücudunuzu arındırmak ve kemik sağlığınızı güçlendirmek adına tüketebileceğiniz kara hindiba içeceği hazırlamak için kullanılabilir. Tüm zamanınızı işte ya da ders çalışarak geçirdiğiniz uzun bir günün ardından vücudunuzda biraz ağrı hissetmeniz normaldir. Bir yerleri ağrıdığında genellikle çoğu insan ağrı kesici alır ya da hemen ağrı hissettikleri bölgeye merhem sürerler. Fakat bunun yerine kullanabilecekleri pek çok doğal alternatif ilaç bulunmaktadır. Örneğin, kemik sağlığınız için kara hindiba bitkisini kullanarak bir içecek hazırlayabilirsiniz.

Kara Hindibanın Ne Gibi Özellikleri Vardır?
Bu bitkinin karaciğer ve safra kesesi sağlığı için çok faydalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca, akşamdan kalma olunduğunda ya da ağır kabızlık durumlarında da tüketilmesi önerilir.

Yemek yaparken de bu bitkiden faydalanılabilir. Beslenme uzmanlarının tavsiyelerine uyarak sabahları kahve tüketmek yerine kara hindiba içeceği tüketilmesini öneren pek çok şef bulunmaktadır. Bunun bir sebebi, kara hindiba kökünün kafein yerine kullanılabilecek harika bir alternatif olmasıdır.

Kemik Sağlığı İçin Kara Hindiba İçeceği
Kara hindiba bitkisini sapından koparılmış ya da çekilmiş halde alabileceğiniz gibi, bitkinin saplarından içecek de yapabilirsiniz. Kemik ağrısına iyi gelmesi için bu içeceği her gün ya da gün aşırı tüketmelisiniz.

Malzemeler
1 kase doğranmış kara hindiba kökü (100 g)
1 kase doğranmış kara hindiba çiçeği (100 g)
2 bardak su
1 yemek kaşığı yemeklik yağ

Nasıl Yapılır?
Önce, sapları ve çiçekleri doğrayın. Kara hindibanın kuru olması oldukça önemlidir.
Ardından biraz yağda birkaç dakikalığına kızartın.
Sonra, renklenmesi ve tadının ortaya çıkması için çok kısa süreliğine ısıtın ya da fırında pişirin.
Suyu ısıtın. Kaynadığında bitkinin saplarını ve çiçeklerini ekleyin. 5 dakika demlenmeye bırakın.
Son olarak, içecek rengini aldığında ocağın üstünden alın.
Süzün, tatlandırın ve için.
Bu içecek kemik ağrılarına çözüm bulmak isteyenler için harika bir alternatiftir. Kara hindiba eklemlerle ilgili sorunlar için de harika bir besindir.

Leave a Comment