Şifalı Bitkiler

Kekik Otunun Faydaları Nelerdir?

Yemeklerde kullandığınızda çaylarınıza karıştırdığınızda yada tek başına kekikten çay yaptığınızda aşağıdaki faydalardan yararlanabilirsiniz.

Bronş Açıcı
Kekik çayı, solunum yolunuzu güçlendirmek ve burada oluşan enfeksiyonlarla savaşmak için hatırı sayılır bir tedavi yöntemidir. Bronşiyal tüplerinizi açar, balgamı söker ve göğsünüzde ki tıkanıklıkları giderir Güçlü antiseptik aksiyonu solunumun yolunuzu fungal, bakteriyel, mikrobik ve viral enfeksiyonlardan temizler. Başınızı, boğazınızı, soluk borunuzu, bronşiyal tüplerinizi ve akciğerlerinizi temizler. Bir hafta boyunca günde bir defa yumuşak çay alarak başlayın, sonra da ilerlemeyi ölçün. Göğsünüzden daha az daralma hissetmeye başlayınca çayı daha az sıklıkla içebilirsiniz.

Enfeksiyonlar ve Soğuk Algınlıkları, Grip
Bir fincan kekik çayı bir enfeksiyon, septik bir durum ya da hastalıktan iyileşmeye yardımcı olmak için gerçek ilerleme kaydetmenizi sağlayacak bir tonik olabilir. Antiviral, antifungal, antimikrobik ve antibiyotik özellikleri ile en güçlü antiseptik bitkilerden bir tanesidir. Bu tür bir darbeye dayanabilecek çok fazla mikrop yoktur. Bitkiyi ocağınızın üstünde üstü açık bir tencerede kaynatıp kekiğin antiseptik buharının havayı arındırmasına izin vererek hasta odası havasını temizlemede kullanabilirsiniz.

Deri Enfeksiyonları
Kekik çayı, parazitik cilt problemleri ve sentetik antibiyotik tedavilerine direnenler de dahil tüm deri enfeksiyonları için dört yıldızlı bir antiseptiktir. Bölgesel uygulandığında bölgeye kan akışını arttırır ve enfeksiyonları yok eder. Bir parça kumaşı kekik çayıyla ıslatıp temizlenmeye ve iyileştirilmeye ihtiyaç duyan bölgelere bastırın. Enfeksiyonunuz çok ciddi bile olsa iyileşene kadar kekik çayı tatbikine devam edin. Kekik ayrıca saç kıranı öldürmek için de kullanılır.

İdrar Yolu ve Böbrek Enfeksiyonları
Eğer idrar yolunuz da enfeksiyona neden olan bir istilacı varsa ve diğer yöntemler başarısız olmuş olsa bile kekik çayı onu yok eder. Antiseptik aksiyonu böbrekleri temizlemek için önemli yöntemdir.

Leave a Comment