Yemek Tarifleri

Kedi Dilli Az Malzemeli Lezzetli Pasta

Sadece 4 malzemeyle yapılan dünyanın en lezzetli ve kolay pastalarından biri olabilir. Özellikle çalışanlar, mutfakta çok zaman geçirmeyi sevmeyenler için ideal bir tarif. Yaptıktan sonra uzun süre dondurucuda durabilir, ani misafir geldiğinde çıkarıp 10 dakika sonra dilimleyebilirsüniz.Görüntüsü kadar tadıda şahane dir. Kedi dili bisküviler içinde nemlendiği için kek gibi oluyor.Mozaik pasta gibi gözüksede tadı çok daha lezzetlidir.

Kedi dilli mozaik pasta
Sos için:
1 çay bardağı süt
1 kutu kremayı ocakta ısıtıp altını kapatalım içine 3 paket(240 gr çikolata koyalım) bitter baskın olsun isterseniz 2 paket bitter 1 paket sütlü çikolata kullanabilirsini, yada yarı yarıyada kullanabilirsiniz)

Kremanın sıcagında çikolataları karıştırıp eritelim.sos hazır olunca ılınmaya bırakalım..Çikolata sostan 3-4 yemek kaşığı ayıralım, en son üzerine dökücez.. 1 kutu kedi dili bisküviyi doğrayalım..soguk ılığa yakın çikolata sosa hepsini döküp çok ezmeden karıstıralım..
20 cm lik birborcam yada kalıp kullanmanızı tavsiye ederim.
Kalıbın altına ve yanlarına yağlı kağıt koyup karışımı döktüm, bisküviler büyük olduğu için kasıkla aralar boş kalmayacak şekilde düzeltin.
En basta üzeri girintili çıkıntılı oluyor.kasıkla çok hafif ezerek üzerini tamamen düzeltebilirsiniz. Son olarakta ayırdığımız sosu üzerine dökelim ve buzluğa koyalım.
3 saatin sonunda çıkarıp dilimleyebilirsiniz..buzlukta kalmasını isterseniz 3 saatin sonunda kalıptan çıkarıp strec filmle heryerini sarıp tekrar buzluğa koyabilirsiniz.
Pastayı yemek için bekleteceksek dilimledikten sonra buzluğa değil dolabın altına koyabilirsiniz. Afiyet olsun

Leave a Comment