Saç Bakımı

Karanfilin Saça Hiç Bilinmeyen Faydaları

Genelde tatlılarda yada kokan yemeklerden sonra kullandığımız ya da diş ağrılarında kullandığımız mucize bitkinin saçlara etkisine inanamayacaksınız.
Karanfili kaynatarak soğuttuğunuz suyu saçınızı durulama esnasında kullanara muhteşem etkilerinden faydalanmış olacaksınız.

SAÇLARINIZA HACİM KAZANDIRIR VE DÖKÜLMEYİ ÖNLER
Banyoya girdiğimiz zaman bizleri en çok üzen durumlardan birisi şüphesiz ki; saçlarımızın dökülüyor olmasıdır. Karanfil ise bu aşamada saç dökülmelerine kaşlı koyacak ve saçlarınızı güçlendirecektir.

SAÇLARA PARLAKLIK KAZANDIRIR
Saçlarınız yeteri kadar hacimli ve aynı zamanda da gür ama en önemli noktalardan birisi olan parlaklığı eksik. O halde karanfil kullanarak, saçlarınızın parlaklığını arttırabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınıza canlılık katacaktır.

KIRIKLARI ONARIR VE UZAMASINA YARDIMCI OLUR
Kırıklar, kadınların bakım sonrasında başına iş açan en büyük sorunlardan birisidir. Pürüzsüz saçlarınızın olması adına karanfil etkili bir yöntem olacaktır. Kimi saçlar maalesef çok uzun sürede uzama gösterir. Bunun için karanfil bakımı yaparsanız hem kırıkların önüne geçmiş olacaksınız hem de hızlı uzamasını sağlayacaksınız.

Leave a Comment