Doğal Tedaviler Sağlıklı Yaşam

Karaciğer Yağlanmasına Kesin Çözüm

Karaciğer yağlanması genelde son evreye kadar belirti vermeyen bir hastalıktır. Sağlıksız beslenme sonucu ortaya çıkan, kalp damar hastalıklarının riskini oluşturan sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Aynı zamanda hareketsiz yaşam, masa başı çalışan kişilerde de karaciğerinde yağlanmalar meydana gelebilir. Karaciğer yağlanması beraberinde birçok sağlık sorununu getirebilir.

Ciltte kızarıklık, midede şişkinlik ve hazımsızlık, gözlerde kızarıklık ve kaşıntı, hemoroid, hafızanın zayıflaması, nefesin kötü kokması, ciltte oluşan siyah noktalar ve akne gibi belirtiler göstermektedir.
Hastalık ciddiye alınmazsa karaciğere zarar verebilir ve karaciğerde fibroz olarak adlandırılan yara dokusu oluşabilir. Fibroz karaciğerde yayılmaya başlarsa siroz ve karaciğer kanserine de yol açabilir.

Mevsim meyve ve sebzelerini mutlaka tüketmeye çalışmalısınız. Alkol tüketiminden uzak durmalısınız ayrıca her gün 1 fincan şekersiz kahve tüketmelisiniz.

Evde yapabileceğiniz ve tüm vücudumuz için faydalı olabilecek bazı içeceklerle karaciğer sağlığınıza yeniden kavuşmak mümkündür.

Enginar suyu

Malzemeler
1 adet enginar
3 bardak su

Yapılışı
Enginarı dilimleyin ve suyu ekleyin.
Tencereyi ateşe koyun ve 5 ila 8 dakika kaynatın.
Sıvılaştıktan sonra, bekletin ve ardından süzün.

Pelin Otu Çayı

Malzemeler
1 çay kaşığı pelin otu
1 bardak su

Yapılışı
Pelin otunu kaynar suya ekleyin ve 10 dakika kadar demlenmeye bırakın.
Ardından süzün ve için.

Leave a Comment