Şifalı Bitkiler

Kanserle Savaşan Şifalı Bitkiler

Hepimizin bildiği üzere, çeşitli hastalıklarla savaşmakta bize yardımcı olabilen çok etkili bazı şifalı bitkiler vardır. Bu bitkilerin çoğunluğu bilim adamları tarafından araştırılıp test edilerek etkileri kanıtlanmıştır. Şifalı bitkiler ile bir karışım yapmak istiyorsanız, öncelikle doktorunuza danışmalı ve onayını almalısınız. En çok kullanılan bitkiler:

Ekinezya
Yeşil çay
Zencefil
Sarı Kantaron
toz ve kök zencefil

Biz bu bitkilerden yapacağınız çayları içmenizi öneriyoruz. İsterseniz bu bitkilerin kapsüllerini alabilir veya bölgesel uygulama için bu bitkilerin krem veya merhemlerini kullanabilirsiniz.

Kanser için önerilen şifalı bitkiler
Zerdeçal
Antibakteriyel, ateş düşürücü ve iltihap söktürücü özellikleri ile bilinir. Kolon kanseri ve çeşitli poliplerin tedavisinde çok işe yarar. Ayrıca karaciğere yararlı antioksidan özellikleri de vardır.

Ekinezya
Ekinezya çok faydalı bir bitkidir; çünkü bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığı tedavisinde kullanılır. Hücre büyümesini kontrol etmeye yardımcı olduğu için beyin tümörü tedavisinde kullanılır.

Pelin otu
Güçlü bit antimikrobiyotik ve mantar karşıtı bir bitkidir. Lösemi hastaları için kullanılır. Son dönemde yapılan çalışmalar, pelin otunun kanser önleyici özelliklerini de ortaya çıkartmıştır.

Koyungözü Papatyası
Bu şifalı bitki de lösemi hastalarında hücre kontrolüne çok yardımcı olur.

Diken Üzümü
Kocaman çalılarda yetişen bu diken üzümleri, özellikle yumurtalıklarda olmak üzere kanser tedavilerinde çok etkili sonuçlar vermiştir.

Çalı Meşesi
Tedavilerde, bağışıklılık sistemini güçlendirmek için kullanılır. Ayrıca tümörlerin boyutunu küçülterek yayılmayı da durdurur. Antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri vardır.

Leave a Comment