Şifalı Bitkiler

Kalp Krizi Riskine Son Veren Yiyecekler

Genellikle burnumuzda olduğunu bildiğimiz mukus, damarlarımızda ve vücut boşluklarında da oluşarak vücut sıvılarının yeterince emilememesine neden olur. Damarlarımızda biriken mukuslar zamanla tıkanıklığa neden olarak kalp krizi geçirerek ani ölümlere yada felç durumuna sebep olur.

Bazı yiyecekleri özellikle tüketmeye özen gösterdiğinizde sağlıklı bir hayat sürmemeniz için genetik sebepler haricinde bir sorun kalmayacaktır.

Çilek
Yalnızca çilek değil; nar, yaban mersini, böğürtlen vb. Doğada kendi başına yetişebilen tüm yemişlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. İçlerinden özellikle çileğin mukusu temizlediğini bilmelisiniz. İçeriğindeki lifler de sindirim sisteminize yararlı olacaktır.

Kabak çekirdeği
Çin alternatif tıbbında kanseri önlemesiyle bilinen kabak çekirdeği, vücutta biriken mukusu da etkili bir biçimde temizler. Protein ve lif alabilmeniz için de önemlidir.

Ananas
Ananasın sinüsleri temizlediği, daha rahat nefes almanıza yardımcı olduğu bilinmektedir. Suyunu ya da direkt olarak meyvesini tüketebilirsiniz.

Brokoli
Öğlen yemeğinde ve akşam yemeklerinde tüketilmesi gerekli bir yiyecektir. Kaynatma işleminin 5 dakikayı geçmemesine özen gösterin.

Elma
C vitamini ya da potasyum eksiğiniz varsa kesinlikle elma tüketmelisiniz. Vücut sıvınızın daha akışkan olmasına ve zengin içerik taşımasına olanak verir. Günde bir tüketmeye özen göstermelisiniz.

Soğan ve sarımsak
Kokularının rahatsız edici olmasına rağmen ne denli sağlıklı olduğunu biliyorsunuzdur. Sarımsak ve soğanın vücudunu temizlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini biliyoruz. Sinüsleri temizlemesinin yanı sıra hastalıkları atlatmanızı da sağlar.

Leave a Comment