Cilt Bakımı

İpek Kirpik Nedir ve Zararlı Mıdır?

İpek kirpik; saf ipekten imal edilir ve göz yapısına göre teker teker uygulanan, kirpik uygulama işlemine denir. Kirpikleri az olan, dökülen ve az kirpiklere sahip kişiler, ipek kirpik yaptırarak, daha dolgun kirpiklere sahip olur. Ayrıca günümüzde popüler bir işlem olan, ipek kirpik uygulaması, sürekli makyaj yapmak istemeyenler içinde etkili bir yöntemdir. Böylelikle her gün rimel sürmek zorunda kalmasınız, ayrıca rimelin zararlarından da kurtulmuş olursunuz. Fakat ipek kirpik uygulaması aşamasında, kaliteli ve sağlıklı bir sonuç almak için; usta ellere kirpiklerinizi bırakmanız gerekir. Aksi takdirde, bu yönde sorun yaşayan kişilerden biri olabilirsiniz. Çeşitli şekillerde sorun yaşayanlar söz konusudur. Birbirine yapışan kirpikler, enfeksiyon kapanlar gibi farklı şekillerde sorunlara yol açabilir. Bu açıdan yaptıracağınız yerin kaliteli, hijyenik ve usta eller olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ekonomik açıdan daha ucuz yaptırmak adına sağlığınızı tehlikeye atmamalısınız.

Kirpik görünümü, kadınların görünümü açısından önem taşır. Güzelliğine ve bakımına önem veren kadınlar ise rimel ya da kirpik kıvırıcı ile daha dolgun kirpiklere sahip olabilir. Ya da takma kirpik kullanabilir. Ama her biri kirpiklere zarar veren uygulamalardır. Rimel ve kirpik kıvırıcı, takma kirpikler, uzun süreçte kirpiklerin dökülmesine ve yıpranmasına yol açar. Bu nedenle; kirpikleri seyrek, düz, açık renk, ince yapıda olan kişiler için, ipek kirpik uygulaması idealdir. Böylece, daha belirgin ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Bu gibi etkileri nedeniyle, ipek kirpik uygulaması son zamanların en popüler uygulamalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Bir kere ipek kirpik yaptırarak uzun süre, rimel sürmeden dolgun kirpiklere sahip olmak, popüler olmasına neden olan önemli özelliğidir.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır?
İpek kirpik nasıl yapılır; ipek kirpik uygulaması yaptırmaya giderken, öncelikle göz makyajınızı yapmadan gitmeniz uygulama esnasında size kolaylık sağlayacaktır. Uygulama sırasında gözleriniz kapalı olacağı için, lens kullananlar lenslerini çıkarabilir. İpek kirpik uygulaması, tüm kirpiklere tek tek yapıştırılarak uygulanan bir yöntemdir.

 

İpek Kirpik Zararlı Mıdır?

İpek kirpik uygulaması hassasiyet gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle yaptırdığınız yerin kalitesi ve uygulama aşamasının hassas bir şekilde gerçekleşmesi tabii ki önemlidir. Aksi halde göz ile temas sağlayan kirpikleriniz sağlığınıza zarar verebilir. İpek kirpik uygulaması, her ne kadar, doğru bir şekilde yapıldığında, zararsız bir uygulama olsa da; göz çevresi yüzün en hassas bölgesi olduğundan, en küçük bir hata sağlığınıza zarar verebilir. Bu nedenle alanında uzman ellere yaptırmanız gerekir.

İpek Kirpik Kalıcı Mıdır?
İpek kirpik uygulaması esnasında, yapıştırma işlemi organik ve hipo alerjik yapıştırıcılarla ile yapıştırılmaktadır. Bu yapıştırıcılar, gözlerde hassasiyet olmaması açısından gereklidir. Yapıştırıcı ile ipek kirpik uygulaması yaklaşık 3 hafta ile 6 ay arasında kalıcı özelliğe sahiptir.

Leave a Comment