Şifalı Bitkiler

İncir Yaprağının Mucizevi Faydaları

Diyabetten astıma birçok faydası olan incir yaprağı ve meyvesi çok sağlıklı çok faydalı bitki ve meyvedir.

İNCİR YAPRAKLARI VE DİYABET
İncir yaprakları yüksek ölçüde natürel insülin kapsar, bu sebeple yaprağını harcamak, insülin enjekte etme gereksinimini eksiltir. Şeker hastalığı olanlar için harikulade natürel bir usul olabilir.

İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?
İncir Yaprakları Çayı: Üç incir yaprağını yarım litre suda koyun ve 15 dakika kaynatın. İçme suyu olarak kullanın, bir ay içinde neticeleri görmeye başlayacaksınız.

Trigliseritlerin seviyesinin düşürülmesinde incir yaprakları:
İncir yaprakları bedendeki trigliseritlerin seviyesini düşürür, bu sebeple kumpaslı olarak harcanması gerekir; bu da kalp krizi ve obeziteyi önler.

Ülsere karşı incir yaprağı
Ülser karşısında iyi bir derman olarak; incir yapraklarını çiğneyin ve ortaya çıkan suyu yutun.

İncir bolca lif kapsar
İncir, en çok lif kapsayan meyvelerden biridir bu surattan onu harcamak sindirim sistemine yararlı olacaktır. Öte yandan, bedenimizin sindirim sistemini süratlendirdiği için, obez insanların veya kilo vermek isteyenlerin de harcaması önerilir. Aynı zamanda kabızlığa karşı gayret eden natürel bir müshildir.

Bronşit
İncir yapraklarıyla, bronşit, astım ve değişik solunum yollu hastalıkları için evde hazırlanabilecek iyi bir rehabilitasyon olacaktır.

Kan basıncı
Lif, ehemmiyetli ölçüde potasyum kaynağı olup, aynı zamanda kan tazyikini hakimiyet altına alabilecek mineral yuvasıdır, bu sebeple bu meyveyi hipertansiyon hastalarının da harcaması önerilir. Çalışmalar incirlerin antioksidan özelliğe sahip olduğunu göstermiştir. Bedendeki bu bileşenlerin çoğalmasını sağlamak için her gün iki orta boy kuru incir tüketin.

Kemik Bedelleri Yoğunluğu
İncir ayrıca bedenimiz için iyi bir kalsiyum ambarıdır ve kemik yoğunluğunu da takviyeler. Kemikleri eforsuzlaştıran idrar yoluyla atılan kalsiyum kaybını önler. Bu özelliğiyle de kemikleri büyük miktarda etkilenen menapoza girmiş bayanların özellikle harcayacağı önemli bir meyvedir.

İNCİR MEYVESİNİN FAYDALARI
Akciğerlerin arınmasına dayanakçı olması, balgam söktürücü eforundan kazanç. Bu sebeple, bronşit, soğuk algınlığı, fazlamukus gibi solunum yolu hastalıklarını tutulursanız incir yaprakları ve meyveleri size iyi gelecektir.
Bu meyve, mukus aşırılığının ortadan kaldırılmasına ve daha rahat sezmemize dayanakçı olacaktır.
Müshil olarak tesiri de dikkate alınmalıdır, bu sebeple kabızlık ya da midede mesele yaşıyorsanız incir alımını şiddetle öneri ederiz. Bağırsakları iyileştirmek için iyi bir destektir.
Buna ek olarak, antiromatizmal özelliklere atfedildiğinden, bu hastalığın aile geçmişinde kemik hastalığı olan fertlere de incir harcamaları önerili.
Bunun yanı sıra kumpaslı spor yapanlar ve eklemleri yıpranmaya maruz vazgeçen kimseler de bu meyve ve yapraklarından yararlanmalıdır. Herkes incir yiyebilir, perhizinize hemen dahil faktörüz önerilir, zira basitçe hazmedilebilen bir yiyecektir, çok süratli hazmedilmesinin yanı sıra midemiz korunur, böylece gastrit yaradılışına ve mide ekşimesi, reflü gibi hastalıkların da oluşmasını önlemeye destekçidir… Bu gıda sindiriminize ve genel sıhhat kondisyonunuza da yardım olacaktır.
Karaciğerde ve böbrekte oluşan taşlardan kurtulmak için iki inciri ezin, üzerine biber ya da zencefil ilave edip macun kıvamına gelene kadar ezmeye devam edin. Kurtulana kadar da günlük olarak tüketin.

Leave a Comment