Pratik Bilgiler

Havlularınızın Ömrünü Uzatan Yöntemler

Havlularınızın ömrünü kısaltan hatalardan uzak durarak havlularınızın yıpranmasını önleyebilir; uzun ömürlü havlulara sahip olabilirsiniz. Aşırı deterjan kullanma, yumuşatıcı kullanmama, aşırı sıcak suda yıkama yapma ve askıda yanlış asma gibi hatalar havlularınızın ömrünü kısaltır. İşte havlularınızın ömrünü uzatmak bazı pratik detaylar;

Fazla Deterjan Kullanmak
Havlularınızı yıkarken uygun miktarda deterjan kullanmalısınız. Fazla deterjan kullanmanız durumunda yeterli şekilde durulanmayan havlularda kimyasal kalıntısı oluşacaktır. Bu da havlularınızın emiş özelliğine zarar verir.

Yumuşatıcı Kullanmak
Deterjanda olduğu gibi yumuşatıcı kullanımında da havlularda kalıntılar kalabilir. Yumuşatıcıyı uygun oranda kullanarak havlularınızda kimyasal birikmesini engelleyebilirsiniz. Alternatif olarak sirke kullanmayı deneyebilirsiniz. Makinenizin yumuşatıcı kısmına yumuşatıcı yerine beyaz sirke ekleyin. Havlularınız yumuşacık olacaktır.

Askıya Asmak
Beyaz avluları yıkadıktan sonra askıya asarken katmanlı şekilde asmak, havluda kıvrım oluşumuna neden olur. Yıkadığınız havluyu doğrusal şekilde havlu çubuğuna asın. Bu şekilde deforme olmayacak ve ömrü uzayacaktır.

Sık Yıkama Yapmak
Havluları sık sık yıkamak onların ömrünü kısaltır. Havluyu çok az kullanımla hemen kirli sepetine atmak yerine kirlendiğine emin olduktan sonra kirlilerin arasına atmak onun ömrünü uzatacaktır.

Yanlış Kullanım
Havluyla makyaj, masa, besin silmek ve havluyu uygun olmayan zeminlerde kullanmak havluların ömrünü kısaltır. Bu yüzden havluyu sadece kullanım amacına uygun şekilde kullanmalısınız.

Yüksek Isıda Yıkama Yapmak
Havluları yüksek ısıda yıkamak havluların deforme olmasına neden olur. Havlularınızın canlı görünümünü kaybetmemesi ve daha uzun ömürlü olması için ılık suda yıkama yapın.

Leave a Comment