Doğal Tedaviler

Gribe Karşı Doğal Yöntemler

Salgın olduğu dönemler de hastalığınız çok ilerlemediyse kolayca iyileşebileceğiniz bilgiler paylaşacağız. Grip virüsünde dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise el ve vücut temizliğinin dikkatli ve sık sık tekrarlanmasıdır.

Hastalık, halsizlik, yorgunluk, ve ateş ile başlar. Yüksek ateş olduğu durumlarda titreme nöbetleri, görülebilir. Göz yuvalarında ve alında ağrı; kol ve bacak gibi organlarda halsizlik olur. Gıcık şeklinde öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı da gribe eşlik eden belirtilerdir.

Grip olduğunuzda antibiyotik kullanımının işe yaramadığını belirtmek isterim.
Hastanın kesinlikle dinlenmesi, bol sıvı tüketilmesi gerekir. Özellikle sıcak içeceklerin tüketilmesi faydalıdır. Grip Hastalığı sürecinde, destekleyici şifalı bitkiler ile yapılan bitki çayları oldukça faydalıdır. Sıvı tüketimi salgıları artıracağından burun ve ağız salgılarına geçen virüs de hızla dışarıya atılabilecektir.

 

Gribe neler iyi gelir?
Adaçayı ile gargara yapılır ve içilir. Çuha çiçeği kökü kaynatılır ve çay şeklinde içilir.

Okaliptüs çayı içilir. Bu çay, göğüs tıkanıklığı veya sıkışıklığını giderir, ateş düşürür, balgam söktürür, grip virüsünü çok kısa sürede ortadan kaldırır.

Nane limon çayı, öksürüğü azaltarak boğaz tahrişlerini de engelleyici özellik gösterir. Antiviral özellik taşıyan nane çayı, grip virüsünün yayılmasını ve bulaşmasını engeller.

Baş ağrısı, burun akıntısı ve titreme durumlarında evde yatmanız, istirahat etmeniz iyileşmenizi kolaylaştırır.

Grip salgını yaşanıyorsa işe bol miktarda sarımsak tüketmekle başlayabilirsiniz. Aynı zamanda soğan tüketimi de vücut sistemini güçlendirici etkisi ile gribe karşı iyi bir savunmacı rolü oynar. * Portakal mandalina ve limon gibi C vitamini deposu meyveler tüketilmeli. Bu meyveler gribe karşı muhteşem bir silahtır.

Bol bol muz yemenizi tavsiye ederiz.

Taze sıkılmış meyve suları, haşlama balık, tavuk ve tavuk suyu ile çorba gribin geçmesini kolaylaştırır.

 

Zencefil çayı
Taze veya kuru zencefil ile hazırlayabileceğiniz, zencefil çayı, göğüs tıkanıklığını açmak ve grip ile bağlantılı burun akıntısını hafifletmek için kullanabileceğiniz en ideal çaylardandır. Zencefil çayı bunun yanından, kronik ağrıları azaltır, solunum yollarını açar, alerjik reaksiyonları azaltır, kan dolaşımını güçlendirir, boğaz ağrısına iyi gelir, terlemeyi arttırıp ateşi düşürür.

 

Okaliptüs
Okaliptüs bitkisini, göğüs ve burun tıkanıklığı başta olmak üzere gribin birçok belirtisini hafifletmek için kullanılabilir. Okaliptüs çayı bunun yanında öksürüğe iyi gelir, bronşit tedavisinde kullanılır, nezle ve gribe iyi gelir, boğaz ağrısına iyi gelir, ağız kokusunu önler, harici olarak cilt üzerindeki yaraların tedavisinde kullanılır.

Leave a Comment