Pratik Bilgiler

Gözlük Camlarınız Artık Çizilmeyecek

Gözlük kullanan kişilerin camlarında çizikler kabusudur. Gözlüğünü taktığınızda net göremediğinizde camların çizik içinde olduğunu fark etmekten kötüsü yoktur. Çizilmemesi için elimizden geleni yapsak da ne kadar dikkat etsekte çizilmeler olacaktır. Tüm dikkatimize rağmen gözlüklerin camları çizilir ve kullandığımız çerçeveler zamanla zarar görür. Bazı pratik bir şekilde hazırlanacak uygulamalar ile gözlükleriniz artık çizilmeyecek.

Karbonat
Karbonatı su ile karıştırın ve ardından gözlüğünüzün camına dairesel hareketler ile nazikçe uygulayın. Temizleme işleminiz bittikten sonra camın üzerini ıslak bir bezle silin ve kurumasına izin verin.

Diş Macunu
Diş macununu kullanarak gözlüğünüzün çizilmesinin önüne geçebilirsiniz. Gözlük camlarınıza diş macununu sürün ve daha sonra durulayın.

Zeytinyağı
Zeytinyağını gözlüklerinizin lekelenmesini önlemek için kullanabilirsiniz. Zeytinyağlı bir sabun ya da gliserin kullandığınız takdirde gözlük camlarınız bir daha lekelenmeyecektir.

Sabun
Sabunun su dolu bir kap içerisinde ısınarak erimesini sağlayın. Daha sonra gliserini karışımın içine ekleyin ve soğumaya bırakın. Daha sonra bu karışımı şişeleyin ve gerektiğinde gözlüğü temizleyin. Sizler de lekelenmenin azaldığını ve çizilme olmadığını göreceksiniz.

Leave a Comment