Anne Çocuk

Gebelik Şansını Artıran 7 Mucize Besin!

Düşük ve kalitesiz spermin en önemli nedeni çinko ve vitamin eksikliğidir. Tükettiğiniz bazı gıdaları değiştirerek eşinizin sperm sayısını arttırabilirsiniz. Gebe kalma sürecinde eşler çok stresli olmakta ve tükettiği gıdalara pek dikkat etmemektedirler. Ayrıca bu süreçte alkol almamanızı önemle tavsiye ederiz.

Midye
Midye en zengin çinko kaynaklarındandır. Çinko sperm üretiminde önemli bir yere sahiptir. Günde 15 mg çinko yeterli olmaktadır.

Bitter Çikolata
Bitter çikolata sperm ve semen hacmini iki katına çıkartabilen bir amino asit içerir. Aynı zamanda antioksidandır.

Sarımsak
Sarımsak mükemmel şekilde bebek şansınızı artırır. İki sihirli element içerir; Allicin ve Selenyum.Bunlar cinsel organa gelen kan akımını artırarak sperm hasarını önlerler ve antioksidan özellikleri dolayısıyla sperm hareketini artırırlar. Günde 1 ya da 2 diş tüketilmesi yeterli olacaktır.

Kuşkonmaz
Serbest radikallere karşı diğer bir silahımız kuşkonmazdır. Bol miktarda C vitamini içerir, semen volümünü ve sperm hareketlerini artırır.

Ceviz
Omega 3 yağ asitleri hem sperm sayısını hem de genital bölgeye gelen kan akımını artırır. Ceviz mükemmel bir omega 3 kaynağıdır. Hem ara öğün hem de gıdalarla alınabilir.

Muz
Muz, libidoyu artırır ve içerdiği bromelain adı verilen enzim sayesinde seks hormonlarını düzenler. Ayrıca vücudun sperm üretme kabiliyetini artıracak C, A ve B1 vitamini içerir.

Brokoli
A vitamini eksikliği düşük üreme kapasitesiyle bağlantılıdır. A vitamini eksikliği spermleri ağır kanlı ve miskin yapar. Kırmızı biber, ıspanak ve kayısı da A vitamini içerir.

Leave a Comment