Pratik Bilgiler

Fayans Temizliğinde En Kolay Yöntem

Banyo temizliğinde en çok bizleri zorlayan fayansların arasındaki derzlerdir. Siyahlaşmaları yada sarı lekeler oluşmasını istemeyiz ama zamanla bu lekeler ne kadar temiz tutsakta oluşmaktadır. Bir sürü kimyasal kullanarak temizlemeye çalıştığımızda nefes darlığı yaşayabiliyoruz ama evdeki malzemelerle hem daha kolay hemde mis gibi kokularla temizleyebiliriz.

Evde yaptığımız temizlik ürünleri ile kireç oluşumundan daha az olduğunu zamanla göreceksiniz.

Her evde bulunan; sirke, karbonat, soda, Arap sabunu gibi doğal ürünler banyolarda arzu edilen temizliği sağlar. Bir kova suya koyacağınız bir fincan sirke ile fayansları bir bez yardımıyla silebilir, fayansların hem daha temiz olmasını hem de parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Karbonat ile aynı krem temizleyicilerde olduğu gibi ovalama işlemi yapabilir, aynı zamanda beyazlatma özelliği pırı pırıl bir görünüm kazanırsınız. Karbonat ve limon karışımlı bir su hazırlayarak da temizleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Banyonuzda mis gibi bir koku yaratmak için keten kefelere yerleştirilmiş kurutulmuş lavantalar hem hoş bir koku verir hem de dekoratif bir görünüm oluşturur.

Arap sabunu çamaşırdan yüzeylere kadar birçok yerde kullanılabilen doğal bir temizlik ürünüdür.

Banyo fayansları için de gereken hijyeni sağlar. Dilerseniz sulandırarak dilerseniz ovalama işlemi yaparak kullanabileceğiniz Arap sabunu kokusuyla da mis hava katar. Çamaşır sodası da başka bir doğal temizleme seçeneğidir, bir kova suya 3 ölçek çamaşır sodası koyarak fayansları silebilirsiniz.

Leave a Comment