Pratik Bilgiler

Evinizi Daha Sağlıklı Hale Getirmeye Ne Dersiniz?

Çoğu insan evlerinin oldukça temiz olduğuna inanıyor. Birkaç günde bir sayaçları siler, ayda birkaç kez süpürür, çarşafları değiştirir, ara sıra banyoları temizler ve temiz bir ev tutmak için tüm diğer geleneksel adımları atarlar. Ne yazık ki, bu yeterli değil. Gerçekten sağlıklı bir eve sahip olmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir.

Zehirli Ürünleri Kaldır
Araştırmaya göre , ortalama evde bulunan 150’den fazla kimyasal, alerjik, kanser ve psikolojik anormallikler sağlayan ürünler bulunmaktadır. Evinizdeki halıları fazla eşyaları, çok toz topalayabilecek küçük eşyalardan kurtulun.

Duvardan duvara halılar kendilerini ayak altından iyi hissediyorlar, ancak kötüler ve bakteri tutmaktadırlar. Naylon ve akrilik gibi sentetik maddelerden yapılan ürünler genellikle leke tutucular, antistatik spreyler, suni boyalar, antimikrobiyal işlemler ve diğer cilalarla işlem gördükleri için kokuları rahatsızlık verecektir.

Temizlik malzemelerinin içindeki kimyasallar çok olduğu için mümkün oldukça sire karbonat limon yada doğal ürünler kullanmalısınız.

Hava menfezinizdeki ızgaraları çıkararak başlayın ve kanalın içine bakmak için bir el feneri kullanın. Küf, küf veya aşırı birikim belirtileri görürseniz, daha kapsamlı bir inceleme yapmak için bir uzmanı arayabilirsiniz.

Ailenizi Sağlıklı Bir Eviniz Olsun
Sağlıklı bir ev mutlu bir evdir. Muhtemelen halihazırda bazı temizlik alışkanlıklarınız ve sistemleriniz olsa da, mülkünüzün genel temizliğini etkileyen bazı gizli unsurları göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Leave a Comment