Pratik Bilgiler

Evde Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

Marketlerden aldığınız yumuşatıcıla sayesinde astım ve alerji hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Kendiniz sirke ve karbonat ile istediğiniz doğal yağı kullanarak hem yumuşacık hem de mis kokulu yumuşatıcı sahibi olabilirsiniz. Hatta maliyet olarak çok da uygun olacaktır. Hazırlamış olduğunuz yumuşatıcınızı ev temizliğinizde , cam silerken ,dolap içlerini temizlerken, bebek odası temizlerken gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Malzemeler
2 bardak su
1 bardak kadar beyaz sirke
1/3 bardak kadar karbonat
Dilediğiniz bitki özü yağı 6 -7 damla kullanabilirsiniz.

İlk olarak suyun içerisine sirkeyi ekleyin ve çözünmesini sağlayın. Daha sonra karışımı bir kaba alın. Daha sonra içerisine karbonatı ekleyin ve hiçbir şeyi dökmeyin. Etkinin artmasını istiyorsanız, karbonatı bir anda (tek seferde) dökün. Sonrasında istemiş olduğunuz doğal kokulu yağı koyarak tahta kaşıkla karıştırırak cam kavanozda saklamanızı tavsiye ederiz.

Daha sonra tahta kaşık yardımıyla bütün karşımın çözündüğüne emin olun. Dilediğiniz esansı 6 damla ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı çamaşırlarınızı yıkarken kullanın. Normal yıkamanıza devam edin. Yıkama işlemi bittikten sonra çamaşırlarınızın nasıl güzel koktuğunu sizler de fark edeceksiniz.

Leave a Comment