Saç Bakımı

En Hızlı Saç Uzatma Yöntemi

Saç dökülmesi şikayetiniz varsa ve saçlarınız uzamıyorsa sizinle paylaşacağımız bu tarif ile tüm şikayetlerinizden kurtulacaksınız. Pirinç suyunda bulunan vitaminler sayesinde saçların yeniden oluşmasına ve daha hızlı büyümesine yardımcı olacaktır. Saçınızın hızlıca uzamasını istiyorsanız, pirinç suyu kullanımının en iyi yolu saçınızı banyodan sonra pirinç suyu ile yıkamaktır. Bu işlemi haftada en az 2 defa uygulayın ve sonuçları görün.

Pirinç Suyu Nasıl Hazırlanır?
Yarım su bardağı pişmemiş pirinci alın ve hepsini yıkayın. Pirinci 2-3 bardak su ile dolu bir kaba yerleştirin. 30 dakika boyunca suyunu çekmesini bekleyin ve pirinç suyunu temiz bir kaba boşaltın. Kaynatmanıza gerek yok sadece bekletmeniz yeterli bu sayede pirinçlerinin heba olmayacak suyundan faydalanıp pirinçlerinizi de yemek için kullanabilirsiniz.

Kullanımı
Öncelikle saçınızı şampuanla yıkayın ve su ile tamamen durulayın. Pirinç suyunu saça dökün ve saçınıza masaj yaparak pirinç suyunu uygulayın. 20 dakika kadar bekleyin ve ılık su kullanarak saçınızı tamamen durulayın.

Leave a Comment