Sağlıklı Yaşam

En Hızlı Kilo Verme Yöntemi

Dengeli ve sağlıklı bir şekilde öğünlerinizi planladığınızda kilo vermeye başlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışırken öncelikli amacımız sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Sağlıklı hızlı kilo vermenin yolu ise beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyip, kalorisi düşük ancak besleyici özelliği olan gıdaları daha çok tüketip düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor. Kalori değeri yüksek ancak besin değeri düşük gıdalardan uzak durmalıyız. Şekeri hayatımızdan öncelikle sağlık için sonra kilo vermek için mutlaka çıkartmalıyız.

 

Hızlı kilo vermek istiyorsanız pasta, kek, bisküvi ve diğer paketlenmiş atıştırmalıklar, diyet veya normal gazlı içecekler, paketlenmiş meyve suları, küp şeker ve diğer sonradan eklenmiş tüm şeker kaynaklarını beslenmenizden çıkarmalısınız. Bunun yanı sıra ekmek, patates, makarna, pirinç gibi karbonhidrat değeri yüksek nişastalı besinlerden de uzak durmalısınız.

 

Protein bakımından zengin gıdalar tokluk hissini uzatarak öğünler arasında açlık krizine girmenizi önler ve bu sayede gün boyu daha az kalori almanızı sağlar. Haftada 2-3 kez yağlı balık yiyerek veya her gün 2-3 ceviz, 10-15 fındık veya bademi diyet listenize mutlaka eklemelisiniz. Porsiyon tabaklarınızı büyük servis tabakları yerine küçük tabaklarla değiştirmelisiniz.
Diyetinize ek olarak mutlaka spor yapmalısınız. Spor yapamıyorum diyorsanız mutlaka en az bir saat tempolu yürüyüş yapmalısınız.

 

Kilo Vermek için 3 Altın Kural;

1-Zeytin Yağı, hindistan Cevizi Yağı, avokado Yağı, tereyağı u yağlar haricinde yağ tüketimine son vermelisiniz.
2-Her öğününüz için bir protein kaynağını, bir yağ kaynağını ve düşük karbonhidratlı sebzeleri günlük olarak tüketmelisiniz.
3-Şeker ve nişasta tüketimini azaltmak veya tamamen durdurmaktır.

Leave a Comment